آغاز بکار”نمایشگاه اندیشه حسینی” در دانشگاه محقق اردبیلی

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل: ثواب احیای نهضت عاشورا کمتر از شهادت در راه سیدالشهداء علیه السلام نیست.

طی یک مراسمی نمایشگاه اندیشه حسینی در محل سالن نمایشگاهی کانون های فرهنگی و هنری دانشگاه محقق اردبیل با حضور مسئولین این دانشگاه افتتاح گردید.

حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل با بیان عبرت هایی از نهضت عاشورا، اظهار کرد: ایثارگری در راه دین و قرآن و ایستادگی در مقابل ظلم و استکبار جهانی با کمترین نیرو دو عبرت مهم عاشورا برای ما است.

ایشان با بیان اینکه هدف ائمه معصومین علیهم السلام از عزاداری برای امام حسین علیه السلام در دهه اول ماه محرم و تاکید آنها بر این امر بی حکمت نیست، افزود: مهمترین هدف عزاداری در دهه اول ماه محرم الحرام آشنایی با نهضت عاشورا و فلسفه قیام امام حسین علیه السلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه محقق اردبیلی در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه اشک ریختن برای امام حسین علیه السلام مقدمه ای برای کسب معرفت و شناخت سیدالشهداء علیه السلام است، تاکید کرد: ثواب احیای نهضت عاشورا کمتر از شهادت در راه سیدالشهداء علیه السلام نیست.

دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز با ارائه گزارشی از برنامه های فرهنگی انجام گرفته شده در دانشگاه، به بیان ویژگی های کار هنری پرداخت و افزود: هر امری به زبان هنر بیان نشود بقا نخواهد داشت.

وی افزود: این نمایشگاه نتیجه وحدت حوزه و دانشگاه است و بدست دانشجویان فعال کانون های فرهنگی و هنری دانشگاه آماده شده است.

گفتنی است شعر خوانی همراه با نماهنگ نی نوازی و انتشار نشریه اندیشه حسینی از دیگر بخش های این نمایشگاه بود که آن متشکل از غرفه های مختلف ازجمله ظلم ستیزی، امر به معروف و نهی از منکر، عفاف و حجاب، علی اکبران خمینی و دوراهی انتخاب حق و باطل می باشد.

این نمایشگاه از تاریخ ۱۵ الی ۲۶ ام مهرماه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۶ عصر مورد توجه اساتید، کارکنان و دانشجویان واقع می گردد.

***

***

***

***

***

***

 

0 دیدگاه در ”آغاز بکار”نمایشگاه اندیشه حسینی” در دانشگاه محقق اردبیلی“

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 124
بازدید دیروز : 170
بازدید هفته : 1684
بازدید ماه : 5598
بازدید کل : 131569