آیت الله سید حسن عاملی نمایندۀ ولی فقیه در استان اردبیل: به شکل گیری بزرگترین مدنیت اجتماعی نیازمندیم که باید مبدا تحول آن دانشگاه ها و آموزش و پرورش باشند

در جلسه شورای استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل مطرح شد؛

آیت الله سید حسن عاملی نمایندۀ ولی فقیه در استان اردبیل: به شکل گیری بزرگترین مدنیت اجتماعی نیازمندیم که باید مبدا تحول آن دانشگاه ها و آموزش و پرورش باشند.

ظهر امروز اولین جلسه شورای استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل در سال ۱۳۹۸؛ در دفتر نمایندۀ ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفنر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: از خداوند متعال می خواهیم در سال جدید مصداق آیۀ «وَجَعَلَنِي مُبَارَكًا أَيْنَ مَا كُنْتُ ۱» باشیم.

وی با اشاره به اهمیت حضور مجموعه نهاد رهبری در دانشگاه ها، خاطرنشان کرد: با گذشت زمان اهمیت ایفای نقش نهاد در دانشگاه قابل دیدن است و ما امروزه به شکل گیری بزرگترین مدنیت اجتماعی نیازمندیم که باید مبدا تحول آن دانشگاه ها و آموزش و پرورش باشند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تاکید کرد: تا زمانی که سیستم آرمانی تربیتی در نظام آموزشی نباشد، رشوه خواری، اختلاس، ظلم، حق خوری، تاریخ فروشی و … همچنان ادامه خواهد داشت.

آیت الله سید حسن عاملی فرهنگ را ریشه و بنای اقتصاد دانست و گفت: اگر فرهنگ ریل باشد و اقتصاد قطار، در اینصورت بدون ریل حرکت قطار امکانپذیر نیست و لذا باید فرهنگ جامعه اصلاح شود.

امام جمعه اردبیل با اشاره به برخی کشور های توسعه یافته، تصریح کرد: سیستم حقوقی و سیستم اخلاقی و تربیتی در کنار هم باشند شاهد رشد، توسعه و پیشرفت چشمگیری در کشور خواهیم بود.

سید حسن عاملی نقش دانشگاه و معلمین و اساتید تربیتی را بی بدیل عنوان کرد و افزود: آسیب شناسی دقیق و اشرافیت کامل مسئولین فرهنگی به مشکلات یکی دیگر از راه حل مشکلات فرهنگی کشور است.

وی در بخش پایانی صحبت های خود وضعیت کنونی کشور را حالت انتقال دانست و یادآور شد: ظلم ۵۰۰ سالۀ استکبار جهانی علیه مردم ایران فراموش نخواهد شد.

گفتنی است حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل در ابتدای جلسه ضمن تبریک ایام عید، حمایت و اجرای برنامه های دینی و مذهبی را از وظائف ذاتی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها یادآور شد وبا ارائه گزارشی از فعالیت ها گفت: فعالیت ۷۰ ائمه جماعت در دانشگاههای استان، ترویج فرهنگی ازدواج دانشجویی و برگزاری جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاههای استان، اجرای ضیافت رضوی ویژه دانشجویان و ضیافت اندیشه ویژه استادان دانشگاهها از برخی برنامه های نهاد در این حوزه است.

وی افزود: ترویج کرسی آزاد اندیشی، اعزام دانشگاهیان به سفر عتبات عالیات و تشکیل جلسات متعدد در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی از دیگر فعالیت های مهم این دفتر بوده است.

انتهای پیام///

 

“آیۀ ۳۱ سوره مریم”

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 29
بازدید دیروز : 32
بازدید هفته : 503
بازدید ماه : 2001
بازدید کل : 152570