آیین طشت گذاری در حسینیه دانشگاه پیام نور اردبیل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل، آیین سنتی طشت گذاری با حضور دانشگاهیان دانشگاه پیام نور اردبیل در حسینه این دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین علی نسب معاون استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های این استان در این مراسم به بیان خصوصیات و ویژگی های امام حسین و یاران وفادارش پرداخت و گفت: عزادان واقعی کسانی هستند که به هدف امام حسین علیه الاسلام از قیام رسیده اند.

ایشان عمده ترین مشکل جامعه را نا امیدی عنوان کرد و گفت: با مقایسه  دوران امام حسین علیه السلام و دوران کنونی دشمنان اسلام همواره در تلاش هستند تا با کاشت بذر نا امیدی در بین مردم به اهداف شوم خود برسند.

وی اهمیت توجه به معنویات را خاطرنشان کرد و گفت: انسان معنوی در هر زمان و در هر شرایطی اثرگذار است و حتی می تواند تاریخ را نیز تغییر دهد.

علی نسب در ادامه سخنان خود به نحوه استفاده از آثار امام حسین علیه السلام اشاره کرد و گفت: هر کس  که می خواهد در زندگانی دنیوی پوچ و بی هدف نباشد باید امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش را الگوی خود قرار دهد.

وی افزود: در زمان امام حسین علیه السلام نیز معاویه با ترفند خاص خود حق و باطل را در هم آمیخت تا مردم را از مسیر اصلی منحرف کند.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: امید بخشیدن به مردم در بدترین شرایط مسیر انسان ها را عوض می کند

ایشان در پایان اظهار کرد: مکتب عاشورا، انسان را از بی خاصیتی، بی هویتی و بی تفاوتی نجات می دهد.

گفتنی است این مراسم با سینه زنی دانشگاهیان و آئین سنتی طشت گردانی خاتمه یافت.

***

***

***

0 دیدگاه در ”آیین طشت گذاری در حسینیه دانشگاه پیام نور اردبیل“

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 126
بازدید دیروز : 170
بازدید هفته : 1686
بازدید ماه : 5600
بازدید کل : 131571