اجتماع دانشگاهیان علوم پزشکی اردبیل در جهت محکومیت اقدام رژیم آمریکا در خصوص برجام

دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با حضور در محوطه این دانشگاه و قرائت بیانیه و سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا بی تعهدی سردمداران این کشور مستکبر را محکوم کردند.

حجت الاسلام حمید واحدی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این مراسم به تبیین علل دشمنی آمریکا با ملت بزرگ ایران پرداختند و تصریح نمودند: امروز حرکت سخیف سردمدار نظام سیاسی دنیا و به اعتراف خود آنها قلدر دنیا و تمام کسانیکه به تحلیل دقیق عملکرد استکبار بخصوص عملکردهای کشوری که بدون پیشینه تاریخی و آنچنانی تنها با استفاده از فرصت جنگ جهانی دوم به قلدری و حاکمیت در جهان روی آورده اند پوشیده نیست.

ایشان در ادامه سخنان خود خوی استکباری آمریکا را یادآور شدند و افزودند:این کشور مستبد با استفاده از امکانات سایر کشورها بیشترین منفعت را از جنگ برد بطوریکه با سلطه گری به منابع زیر زمینی و طبیعی تمام کشور ها دست یافت.

این دشمنی ها نه تنها به خاطر مسائل هسته ای نیست بلکه با تحلیل دقیق به ماهیت ضد استکباری نظام اسلامی ایران بر می گردد که توانست بعد از پیروزی انقلاب اسلامی،حاکمیت آمریکا را که پس از انگلیس در ایران تشکیل داده بودند با هزار زحمت از ریشه برکند.

مسئول نهاد رهبری با بیان اینکه زمانی ایران بعنوان ژاندارم آمریکا در منطقه و در مقابل شوروی سابق فعالیت می کرد، گفت: یقینا مخالفت ها و ناهنجاری هایی که آمریکا نسبت به ایران بعنوان دشمن درجه ۱ مد نظر قرار داده بود از اوایل انقلاب که احتمال نفوذ می داد تا به امروز که سرانجام فهمید نظام جمهوری اسلامی ایران مثل سایرین نیست که با یک کودتا یا با یک جنگ از بین برود.

ایشان یکی از علل واقعی دشمنی آمریکا با ایران را ماهیت اسلام زنده، اسلام پویا و مبارز و دفاع کننده در برابر مظلومان عنوان کردند و گفتند: این ماهیت اسلام است و تا مادامی که این ماهیت در ما وجود دارد، آمریکا با ما صلح نخواهد کرد و یا حداقل به آن شکلی که ما می خواهیم دست نخواهد زد.

حجت الاسلام واحدی زاده سخنان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در این خصوص را یادآور شدند و تصریح نمودند: بنیانگذار نظام بیان فرمودند که رابطه ما با آمریکا رابطه مظلوم با ظالم بلکه فراتر از آن رابطه گرگ و میش است بنابراین، این تصور ساده است که بگوییم با مذاکره یا با تبیین بعضی شرایط، این نظام سلطه گر با ما همراه خواهد شد، این محال امر است.

ایشان عداوت آمریکائیها با دانشمندان کشورمان را یادآور شدند و افزودند: برای آنها سنگین است که ببینند نخبگان ایران در علوم روز با تمام امکاناتی که وجود خارجی نداشت و عملا صفر بود، به درجه اول کشورهای پیشرفته رسیده اند.

مسئول هاد رهبری خطاب به آمریکا دوستان داخلی نیز تبیین نمودند: این خیال خام است که فکر کنیم آمریکا با افکار لیبرالیستی و اومانیستی حود به ما کمک کند تا به رده های بالا برسیم.

ایشان در پایان سخنان خود از دانشگاهیان بعنوان فرهیختگان جامعه نام بردند و گفتند:ما باید این مطالبه را از مسئولان کشور داشته باشیم همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند؛ من ادامه کار با اروپا را هم مصلحت نمی دانم چونکه آنها مستقل نیستند.

***

***

0 دیدگاه در ”اجتماع دانشگاهیان علوم پزشکی اردبیل در جهت محکومیت اقدام رژیم آمریکا در خصوص برجام“

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 124
بازدید دیروز : 170
بازدید هفته : 1684
بازدید ماه : 5598
بازدید کل : 131569