انسان امانتدار اللهی

مراسم هفتگی تفسیر قرآن

مراسم هفتگی تفسیر قرآن با حضور حجت السلام علی نسب و جمعی از کارکنان علوم پزشکی استان اردبیل در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل برگزار گردید.

در ابتدای مراسم آقای پورحسین آیاتی از قرآن کریم تلاوت کردند و در ادامه حجت السلام علی نسب معاون استانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل، در ادامه تفسیر هفتگی سوره نور بر اهمیتی که سوره نور دارد تاکید نمودند و علت این اهمیت را چنین تبیین نمودند که از این سوره با عظمت یاد شده است و عظمت این سوره به این جهت است که هدف کلی این سوره مربوط به این نکته است که انسان باید بداند نظم جامعه و تمدن جامعه در گرو وفاداری به عهد و رعایت امانت است. ایشان در توضیح ارتباط سوره با امانت فرمودند: نفس انسان دو لایه دارد، یک لایه حیوانی و یک لایه انسانی که همان فطرت است که از آن به عنوان امانت الهی یاد می شود و اگر فطرت و عقل انسان امانت الهی باشد هیچ کس حق ندارد به این امانت اهانت و ظلم کند. تمام احکام الهی در ارتباط با این امانت قابل تفسیر است و به همین جهت ولی دم می تواند از قصاص بگذرد وی آنکس که مورد تعرض جنسی قرار گرفتند چون ناموس امانت الهی است اگر هم از تعرض کننده بگذرد حد الهی در مورد متجاوز جاری خواهد شد.

در ادامه آقای سید مجتبی حافظی به مناسبت ایام فاطمیه، به ذکر مصیبت و مناقب حضرت فاطمه زهرا (س) پرداختند در آخر از میهمانان پذیرایی به صرف صبحانه به عمل آمد.

0 دیدگاه در ”انسان امانتدار اللهی“

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 124
بازدید دیروز : 170
بازدید هفته : 1684
بازدید ماه : 5598
بازدید کل : 131569