انقلاب اسلامی احیاگر معنویت در جهان/ وظیفه ۴۰ سال دوم انقلاب در بیانیه گام دوم تبیین شد

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: جریان احیای معنویت در ایران در تمام نقاط جهان تاثیر گذاشت و سبب شد ادیان دیگر مانند مسیحیت با الهام از انقلاب اسلامی دچار تغییر و تحول شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، حجت‌الاسلام رستمی ظهر امروز در گردهمایی اساتید دانشگاه‌های استان اردبیل که در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، اظهار کرد: جریان احیای معنویت در ایران در تمام نقاط جهان تاثیر گذاشت و سبب شد ادیان دیگر مانند مسیحیت با الهام از انقلاب اسلامی دچار تغییر و تحول شوند و با الگو قرار دادن انقلاب اسلامی به سمت معنویات گام بردارند.

وی افزود: در حال حاضر هیچ کشوری در دنیا به اندازه ایران مورد گفت‌وگوی جریان‌های مختلف سیاسی قرار نمی‌گیرد که دلیل آن وقوع انقلاب اسلامی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با اشاره به از بین رفتن معنویت در قرن بیستم و بیست و یکم تصریح کرد: در عصر مدرنیته معنویت الهام‌بخشی و جلوه‌های خود را از دست داد و بعضی از دانشمندان این عصر را عصر پایان معنویات نام‌گذاری کردند، اما در ادامه هویت جدیدی تحت عنوان جریان احیای معنویت در ایران به نام انقلاب اسلامی رخ داد.

حجت‌الاسلام رستمی دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم و ضد انقلابی ناکام دانست و بیان کرد: دشمنان در رسیدن به تمام اهداف خود در رابطه با براندازی انقلاب اسلامی شکست خورده‌اند و در حال حاضر انقلاب اسلامی مقتدرانه‌تر از همیشه در دنیا قد علم می‌کند‌.

وی تشریح کرد: یکی از حیله‌های دشمن تجزیه کشورهای خاورمیانه و در رأس آن ایران بود که قصد داشتند با تجزیه ایران کشور های کوچک و ضیعف جدیدی به وجود آورند تا مبادا امنیتشان توسط کشور پرقدرت و یکپارچه ایران تهدید شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور عنوان کرد: با شکل‌گیری انقلاب اسلامی کشور ما از لحاظ علمی به صورت محسوسی پیشرفت کرد به طوری که مطابق آمار نسب به سال ۲۰۰۰ تولید علم در کشور ۲۰ برابر رشد کرده است و این پیشرفت‌ها با وجود تحریم ها و فشارهای اقتصادی بدست آمده است.

وظیفه ۴۰ سال دوم انقلاب در بیانیه گام دوم تبیین شد

حجت‌الاسلام رستمی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: مأموریت نسل جدید در بیانیه گام دوم انقلاب برای ۴۰ سال دوم  انقلاب تببین شده است و در این بیانیه پیام ویژه‌ای برای نسل اول صادر و تاکید شده که با تمام قوا از نسل دوم در راستای اجرای برنامه ۴۰ ساله دوم انقلاب حمایت کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با ابراز خشنودی از سفر به استان شهیدپرور اردبیل اظهار داشت: اردبیل یک شهر الهام‌بخش برای تمام نقاط کشور بوده و ملت ایران مدیون حماسه شکل‌گرفته از این دیار است.

وی با تمجید از عملکرد صفویه در اردبیل گفت: حماسه صفویه سبب شکل‌گیری ایران فعلی است و پیشرفت‌ها و حماسه‌های رخ داده دوره صفویه در کشور به هیچ‌وجه قابل انکار نیست.

اساتید دانشگاه مبلغ اسلام ناب در دنیا و کشور باشند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: اساتید دانشگاه‌ها مبلغ اسلام ناب در کشور و دنیا باشند و ویژگی‌های بی‌نظیر دین مبین اسلام را به همگان نشان دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل اظهار کرد: اساتید دانشگاه‌ها باید مبلغ اسلام ناب در کشور و دنیا باشند و ویژگی‌های بی‌نظیر دین مبین اسلام را به همگان نشان دهند.

وی افزود: طبق آیات قرآن کریم مؤمنان کسانی هستند که هیچ شک و تردیدی به خود راه نمی‌دهند و همواره در راه خدا با مال و جان خود جهاد می‌کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل بیان کرد: بزرگ‌ترین مرکزی که سرمایه‌های اجتماعی در آن تربیت می‌شوند دانشگاه است و افتخار ما این است که خادم سرمایه‌های ملی و اجتماعی کشور یعنی دانشجویان هستیم.

 وی عنوان کرد: اساتید در راستای تربیت دانشجویان در اصل جهاد انجام می‌دهند و اگر اساتید گرانقدر در کنار متخصص نمودن دانشجویان در علوم مختلف، بحث تزکیه را هم قرار دهند شاهد ایجاد تعهد و روحیات انقلابی فراوان در میان دانشجویان و جوانان خواهیم بود.

حسنی با اشاره به اهمیت ویژه بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب به تمام زوایای امید آفرینی، اخلاق، معنویت و… میان جوانان اشاره می‌کند که در راستای تبیین این مباحث به دانشجویان و جوانان اساتید نقش کلیدی را ایفا خواهند کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های اردبیل تاکید کرد: همکاری مطلوبی در میان دانشگاه‌های مختلف، اساتید و نهادهای نمایندگی مقام معظم رهبری استان برقرار است و با این همدلی و هماهنگی می‌توانیم در تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی در کشور پیشگام باشیم.

وی گفت: امروز بیش‌ترین هجمه فرهنگی از سوی صهیونیست‌ها است و دشمنان توان رویارویی نظامی ندارند و هدف آنها از مطرح کردن گزینه نظامی، ایجاد جنگ روانی است اما با استعانت از خدای متعال و عمل به منویات مقام معظم رهبری و با بهره‌گیری از پتانسیل اساتید و دانشجویان دشمن را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام خواهیم گذاشت.

نقش ویژه دانشگاه‌ها در استکبارستیزی

 دکتر َعزیز حبیبی نیز در این مراسم اظهار کرد: اساتید و دانشجویان همواره مدافع انقلاب اسلامی بوده‌اند و حضور این قشر علمی در صحنه‌های مختلف کشور سبب شده تا انقلاب اسلامی سرافرازانه وارد دهه پنجم خود شود.

وی در خصوص استکبارستیزی انقلاب شکوهمند اسلامی افزود: ویژگی استکبارستیزی کشور ما در دنیا بی‌نظیر است و هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که همانند ما با آن مبارزه کند.

رییس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به نقش ویژه دانشگاه‌ها در استبکار ستیزی گفت: دانشگاه مبدا تمام تحولات است و اقشار مختلف دانشگاهی با فعالیت‌های خود هزینه‌های استکبارستیزی را به صورت چشم‌گیری پایین می‌آورند.

حبیبی اذعان کرد: فشارهای اقتصادی فراوانی در حال حاضر به کشور تحمیل می‌شود ولی با وجود این فشارها نیز می‌توانیم با ایجاد نشاط، امید و خودباوری در بین جوانان، نظام مقدس انقلاب اسلامی را مقتدرانه پیش ببریم.

وی تاکید کرد: با همدلی و هم‌اندیشی موجود میان دانشگاه‌های استان اردبیل و فعالیت مطلوب نهادهای نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه‌ها می‌توان شرایط سخت تحمیل شده توسط دشمن به کشور را با موفقیت پشت سر گذاشته و شاهد پیشرفت و توسعه بیش از پیش انقلاب اسلامی باشیم.

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 190
بازدید دیروز : 408
بازدید هفته : 2783
بازدید ماه : 11989
بازدید کل : 185977