ایجاد دو قطبی «جنگ و صلح» بزرگترین خیانت در طول انقلاب اسلامی است

 حجت الاسلام محمدیان، رئیس نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در پنجمین گردهمایی کانون دانشگاهیان که به میزبانی دانشگاه تهران برگزار گردید گفتند: کسانی که دو قطبی جنگ و صلح را مطرح می‌کنند بزرگترین خیانت در طول انقلاب اسلامی را مرتکب شده اند.

وی با بیان اینکه برخی ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی علاقمند به آمریکا بودند و این کشور را دوست داشتند و همه ما نیز می‌دانیم که عشق را چاره ای نیست افزود: البته برخی ها نیز نه از باب علاقه بلکه به خود را توجیه می گویند که برای ادامه زندگی چاره‌ای نداریم جز اینکه با آمریکا ارتباط داشته باشیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینکه نهاد کانون دانشگاهیان ایران اسلامی امروز به یک شجره طیبه تبدیل شده که دانشگاهیان از آن به خوبی بهره مند شوند، تصریح کرد: امام خمینی توانستند که روحیه عزت خواهی و عزت مداری را در میان ملت ایران احیا کنند. ملت ایران سال ها و قرن ها توسط سلاطین و در این اواخر توسط قدرت های جهانی تحقیر شده بودند و طعم تلخ ذلت را به دلیل وجود حاکمان وابسته و بی عرضه با تمام وجود چشیده بودند.

حجت الاسلام محمدیان با اشاره به اینکه امام خمینی با روحیه عزت مداری توانستند مردم را به میدان بیاورند، اضافه کرد: حضور میلیونی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به خاطر همین عزتی بوده که در پناه اسلام به دست آمده است.

وی با بیان اینکه تنها در پناه پرچم اسلام می توان عزت از دست رفته را به دست آورد، تصریح کرد: در ادامه مسیر انقلاب اسلامی برای رسیدن به قله های آرمانی یکی از شاخص های مهم و سرنوشت ساز که باید مورد توجه قرار بگیرد توجه مجدد به مفهوم عزت است.

وی با تاکید بر اینکه مومنین باید عزت خود را حفظ کنند، افزود: مومن تا زمانی که در چارچوب ایمان حرکت می کند نباید حرکتی از او سر بزند که به عزتش لطمه وارد شود و ذلیل و خوار شود.

وی با تاکید بر اینکه مومن سازش ناپذیر است و نمی تواند ذلت را بپذیرد، بیان کرد: مومنین نسبت به خود مهربان و نسبت به دشمن محکم می ایستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه کسانی که عزت را از غیر از خدا می طلبند و گوشه چشمی به دشمن دارند تمام نقشه های آنها نابود خواهد شد، گفت: یک ساعت زیر بار ذلت رفتن به یک عمر عزیز بودن نمی ارزد.

وی تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی در شرایطی قرار دارد که مهمترین عاملی می تواند ما را از سختی ها نجات دهد استمرار راه شهدا و امام خمینی و توجه به عزت طلبی است.

وی با بیان اینکه باید از عزت به دست آمده توسط امام خمینی و رهبر معظم انقلاب حفاظت کنیم، بیان کرد: تا زمانی که پرچم عزت به دست ماست مردم پشتیبان نظام خواهند بود و هر چه مشکلات اقتصادی نیز بر آنها فشار وارد کند پای انقلاب خواهند ایستاد و در صحنه می مانند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز با اشاره به حضور میلیونی مردم در صحنه فرمودند که حضور مردم به این معنی نیست که گلایه ای ندارند و فشار اقتصادی بر دوش آنها نیست.

محمدیان با بیان اینکه مشکلات و فشار اقتصادی و فشار نجومی بگیرها بر دوش مردم است، افزود: مردم چون احساس می کنند که حفظ عزت و سربلندی در گرو پاسداری از انقلاب اسلامی است همچنان در این مسیر پابرجا و استوار هستند و هر جا که لازم باشد در صحنه حضور پیدا می کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: ملت ایران تربیت شده مکتب حسینی و علوی هستند و شعار آنها هیهات من الذله است بنابراین هیچ گاه از آرمان های انقلاب کوتاه نمی آید.

محمدیان با بیان اینکه همواره یک جریان سازش از بدو انقلاب اسلامی تاکنون وجود داشته است، تصریح کرد: برخی ها در ابتدا اعتقادی به ایستادگی در برابر نظام سلطه نداشتند البته برخی ها نیز در طول مسیر خسته شدند و امروز موضوع سازش و ذلت در برابر دشمن را تئوریزه می کنند.

وی بیان کرد: برخی ها از ابتدا به غرب و آمریکا علاقه مند بودند و در واقع آمریکا را دوست داشتند و با این حال همه می دانید که عشق را چاره ای نیست.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: برخی ها هم نه از باب علاقه بلکه از باب توجیه می گویند که برای ادامه زندگی چاره ای نداریم که با آمریکا ارتباط داشته باشیم و البته همین ها هم در خاطرات خود مکتوب نوشته اند که از امام خمینی ساختند که وقتی خودشان زنده هستند بحث مسئله ارتباط با آمریکا را حل کنند اما همین ها نگفتند که بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی چه پاسخی به آنها داده است.

محمدیان با بیان اینکه امام خمینی در نوشته های خود قاطعانه پاسخ این افراد را داده اند، تصریح کرد: پاسخ امام این بوده که اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی در هیچ جا با هم تلاقی و اشتراک پیدا نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد تلاش های مذبوحانه جریان خط سازش و دلداده غرب هستیم و هیچ گاه این جریان بیکار ننشسته است، بیان کرد: امروز این جریان دو قطبی جنگ و صلح را مطرح کرده اند و حرف آنها این است که یا باید در برابر آمریکا بایستیم که این ایستادگی منجر به جنگ می شود و یا اینکه با آمریکا سازش کنید تا مردم در صلح و آرامش باشند.

وی گفت: این جریان در رسانه های خود نیز به گونه ای عمل می کند که مردم را به سمتی هدایت کنند که اگر می خواهیم جنگی اتفاق نیفتاد راهی جز سازش نداریم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: باید همواره آمادگی جنگ را داشته باشیم چون همواره احتمال جنگ وجود دارد بنابراین هیچ کوتاهی در برابر دشمن جایز نیست.

محمدیان با تاکید بر اینکه با توجه به تجربه جنگ هشت ساله و شکست آمریکایی ها در عراق، افغانستان و سوریه مگر آنها احمق باشند که دوباره بخواهند جنگی را علیه ایران تکرار کنند، افزود: البته آنها ممکن است که اسرائیل سگ منطقه ای خود را نیز به دنبال ما بفرستند اما به آنها می گوییم که اگر این کار را بکنند زحمت هفت ساله خود را از دست خواهند داد و ما حیفا و تل آویو را با خاک یکسان می کنیم به گونه ای که تمام هستی آنها بر باد برود.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که دو قطبی جنگ و صلح را مطرح می کنند بزرگترین خیانت در طول انقلاب اسلامی را مرتکب شده اند گفت: دو قطبی جنگ و صلح یک دروغ بزرگ است واقعیت این است که مردم ما برای جنگ با آمریکا روز شماری می کنند تا پوزه او را به خاک بمالند.

محمدیان اضافه کرد: این آمریکایی ها هستند ولو اینکه احمق ترین فرد هم رئیس جمهور این کشور باشد نمی خواهند با راه انداختن جنگ علیه کشورمان ریسک کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز تمام اهداف آمریکا در دنیا در تیرس ایران است، بیان کرد: موضوع دو قطبی جنگ و صلح نیاز به تبیین دارد و باید ابعاد این موضوع را برای مردم بیان کنیم.

وی با بیان اینکه کسانی که می گویند برجام سایه جنگ را از سر ما دور کرده اند این یک دروغ بزرگ است، اضافه کرد: باید ببینیم که با برجام چند گل زده ایم و چند گل خورده ایم واقعیت این است که این اقتدار ملت، ایستادگی و ۲۲ بهمن ها است که دشمن را وادار می کند تا اصلا به گزینه نظامی فکر نکند.

وی افزود: کسی که میخواهد از گزینه نظامی استفاده کند مدام از آن دم نمی زند واقعیت این است که آمریکایی ها در عراق، افغانستان و سوریه شکست خورده اند و امروز نمی توانند جنگ جدیدی علیه کشورمان به راه بیندازند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: آمریکایی ها تصور می کردند با فتح عراق مشکل خاورمیانه حل شده و خاورمیانه جدید شکل می گیرد اما در نهایت مجبور شدند که با ذلت از این کشور خارج شوند حتی خودشان نیز اعتراف کردند که ما عراق را آزاد کردیم و بر روی یک سینی طلا گذاشتیم و تقدیم ایران کردیم.

محمدیان اضافه کرد: امروز هم اوباما و هم بوش رفته اند اما هم بشار اسد همچنان باقی مانده است با این حال آیا اینها با این وضعیت می توانند جنگ جدیدی را بر کشورمان تحمیل کنند؟

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: آمریکا در افغانستان از بمب هایی استفاده کرد که کوچه های این کشور ظرفیت این بمب ها را نداشت و این در حالی است که حتی یک نفر از افغان ها در جریان واقعه ۱۱ سپتامبر حضور نداشتند اما در هر حال دیدیم که چه بلایی بر سر این کشور آوردند و الان بعد از ۲۰ سال در افغانستان گیر کردند.

وی بیان کرد: از اساتید انتظار داریم که اهداف خط سازش که نسخه ذلت را برای ملت ایران می پیچند به خوبی تبیین کنند واقعیت این است که اگر مبانی فرهنگ عزتمداری را به خوبی به جوانان منتقل کنیم دیگر از آینده خود نگرانی نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 209
بازدید دیروز : 331
بازدید هفته : 2922
بازدید ماه : 8912
بازدید کل : 161908