با حضور دبیرکل مجمع جهانی اهل‌ بیت(ع): همایش وحدت حوزه و دانشگاه در اردبیل برگزار شد.

 

همایش وحدت حوزه و دانشگاه با حضور جمعی از فرهیخنگان حوزوی و دانشگاهی و با سخنرانی آیت الله اختری رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) در اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ۲۵ آذر ۹۴ همایش وحدت حوزه و دانشگاه با حضور آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، روسای دانشگاه های اردبیل، مدیران حوزه های علمیه اردبیل، مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های اردبیل و جمعی از فرهیختگان حوزه و دانشگاه های اردبیل با سخنرانی مجید خدابخش استاندار اردبیل و آیت الله محمد حسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل‌ بیت(ع) در سالن اجتماعات حوزه علمیه اردبیل برگزار شد.
حجت الاسلام کاظم معاضدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین، هدف از این نشست را ایجاد فرصتی برای هم اندیشی و تبادل افکار و دیدگاه ها عنوان کرد و گفت: نشست های صمیمی از این دست به جامعه حوزه و دانشگاه جهت رسیدن به هدف مقدس مشترک کمک می کند.
پیشرفت امروزی کشور مرهون تخصص دانشگاه در کنار تعهد حوزه است
مجید خدابخش استاندار اردبیل در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در حوزه علمیه اردبیل با اشاره به تاریخچه آغاز وحدت حوزه ودانشگاه به بیان نکات ضروری برای وحدت حوزه و دانشگاه به معنای عملی آن پرداخت و گفت: وحدت حوزه و دانشگاه امروزی از برکات انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) است.
استاندار اردبیل حوزه و دانشگاه قبل از انقلاب را کاملا جدا از هم توصیف کرد و افزود: در جامعه قبل از انقلاب بین دانشگاه و حوزه خط کشی شده بود بطوریکه دانشگاه به زندگی دنیوی می پرداخت و حوزه نیز آخرت اندیش بود و هر دو نیز روی عقاید خود پافشاری می کردند، هر چند از سال ۱۳۲۲ جرقه های وحدت زده شده بود ولی این امر عملا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اتفاق افتاد.
خدابخش مدیریت و رهبری امام خمینی(ره) را در ایجاد وحدت حوزه و دانشگاه سازنده توصیف کرد و اظهار داشت تخصص دانشگاه در کنار تعهد حوزه امروز کارساز بوده بطوریکه موجب پیشرفت امروزی کشور در همه ابعاد را فراهم کرده است.
استاندار اردبیل در پایان سخنان خود ضمن انتقاد از سیستم بانکداری از مسئولین حوزه و دانشگاه خواست تا با اتخاذ تدابیری در خصوص وضعیت اقتصادی و بانکداری کشور و ارائه راهکارهای سازنده وضعیت اقتصادی و رفاه مردم را بهبود بخشند.
وحدت حوزه و دانشگاه مد نظر امام خمینی(ره) محقق شده است
آیت الله محمد حسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل‌ بیت(ع) بعنوان سخنران اصلی همایش وحدت حوزه و دانشگاه، ایمانت،معرفت، عرفان،شهامت و شهادت اردبیلی ها را در طول تاریخ را ستود و گفت: مردم اردبیل با اعمال خود ثابت کردند پیرو راستین ولایت هستند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل‌ بیت(ع)در ادامه سخنان خود وحدت حوزه و دانشگاه را یکی از بارزترین هنرهای رهبر فقید انقلاب امام راحل عنوان کرد و گفت:امام خمینی(ره) با انقلابی شبیه به انقلاب رسول اکرم(ص) همه چیز را دگرگون کرد و از ریشه تغییر داد.
اختری آیت الله شهید مطهری،بهشتی و مفتح را از پیشگامان نهضت وحدت حوزه و دانشگاه در دوران قبل از انقلاب نام برد و گفت: علاوه بر شهید مفتح که در این راه به شهادت رسید شهید مطهری و بهشتی نیز خدمات شایانی در ایجاد وحدت حوزه و دانشگاه انجام دادند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل‌ بیت(ع) با بیان اینکه امروز وحدت حوزه و دانشگاه مد نظر امام خمینی(ره) به تحقق پیوسته گفت:امام خمینی(ره) همواره می خواست دانشگاه در همان مسیری حرکت کند که حوزه در آن مسیر در حال حرکت است و این راه چیزی جز حرکت به سوی خدا و خدمت به خلق خدا نیست.
اختری در بخش دیگری از سخنان خود به نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب اشاره کرد و گفت: حوزویان و دانشگاهیان باید در نشر و بسط این پیام در جهان بکوشند چون آینده جهان به مفاد این نامه بستگی دارد.
وی یکی از راه های نشر پیام های مقام معظم رهبری در جهان را تبادل استاد و دانشجو و انجام طرح های پژوهشی دانشگاه های داخل با مجامع علمی جهان عنوان کرد و گفت: دانشگاهها باید به سمت ایجاد تفام همکاری با دانشگاه های بین المللی در سطح جهان روی بیاورند تا ضمن بهره گیری از علوم جدید بتوانند اهداف مورد انقلاب را نیز تحقق بخشند.
اختری در بخش پایانی سخنان خود به حوادث خونین رخ داده در ۶ سال گذشته در جهان اسلام پرداخت و گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و توطئه های شیطانی صهیونیسم و هم پیمانانش درصدد ایجاد تشنج در جهان اسلام است تا به این وسیله بتواند اقتدار خود و سلطه بر جهان را ادامه دهند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل‌ بیت(ع) اقدامات جنایتکارانه در نارداران جمهوری اذربایجان، پاراچنار پاکستان و نیجریه را محکوم کرد و گفت: در یمن،سوریه و عراق نیز عوامل خودفروخته و مزدور سیاست های استکبار را اجرا می کنند که باید با تدابیری خاص جلوی نفوذ دشمن گرفته شود.
انتهای پیام/

img_0201img_0224img_0213 img_0216img_0208_1 img_0206img_0186 img_0204 img_0202img_0221img_0198 img_0190 img_0191 img_0187 img_0175 img_0179 img_0183

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 118
بازدید دیروز : 266
بازدید هفته : 2505
بازدید ماه : 8434
بازدید کل : 201359