با کسب حداکثر آرا؛ حسین شمسی پور، دبیر مجمع تشکل های اسلامی دانشجویی شد

دومین دوره انتخابات مجمع تشکل های اسلامی دانشجویی دانشگاه های اردبیل با حضور دبیران تشکل های دانشجویی دانشگاه های اردبیل در دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد.

حجت الاسلام حمید علی نسب جانشین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان در ابتدای این نشست ضمن عرض خیرمقدم به بیان اهداف و رسالت های مجمع تشکل های دانشجویی پرداخت و گفت: مجمع تشکل های دانشجویی مجمعی  فراجناحی است  و به منظور اتحاد و انسجام  بخشیدن به فعالیت های تشکل های اسلامی دانشجویی در دانشگاه ها و خروجی بهتر و مثمر ثمرتر فعالیت های دانشجویی تشکیل یافته است.

علی نسب یکی از مهمترین کارهای تشکل های اسلامی در دانشگاه ها را دنبال کردن مطالبات رهبری در دانشگاه ها عنوان کرد و گفت: مسلما جامعه عمل پوشانده به مطالبات رهبر معظم انقلاب دغدغه و نقطه اشتراک همه تشکل های دانشجویی محسوب می شود.

جانشین  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان در ادامه سخنان خود به آثار و برکات مجمع تشکل های دانشجویی اشاره کرد و گفت: ایجاد وفاق و همدلی بین تشکل های دانشجویی و برقراری انس و الفت از ویژگی های تشکل های اسلامی استان است.

علی نسب با بیان اینکه تشکل های اسلامی دانشجویی در اصول و کلام و دیدگاه اختلاف نظر ندارند،گفت: اختلاف سلیقه و اتخاذ شیوه انجام کار در همه جا وجود دارد.

وی یکی از کارهای مجمع را رصد عرصه های پیش روی انقلاب و آینده پژوهی عنوان کرد و گفت: مهمتر از همه  استفاده از مهارت ها و تجربیات  تشکل های دانشجویی جهت انجام بهینه برنامه ها است.

علی نسب از جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی مستقل،هیات مکتب الشهدا دانشجویان، جنبش عذالتخواهی، انجمن اسلامی زیر نظر دفتر تحکیم وحدت و بسیج دانشجویی بعنوان اعضای مجمع تشکل های دانشجویی نام برد و گفت: در بعضی از دانشگاه ها جهت مشارکت حداکثری از بعضی تشکل های تازه تأسیس نیز دعوت بعمل آمده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان در پایان سخنان خود به نحوه انتخاب دبیر مجمع اشاره کرد و گفت: دبیر مجمع با انتخاب اعضای مجمع که متشکل از دبیران تشکل های دانشجویی دانشگاه های اردبیل هستند انتخاب می شود.

آثار و برکات مجمع تشکل های دانشجویی اردبیل

حجت الاسلام کاظم معاضدی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان ضمن تقدیر و تشکر از دبیران تشکل های دانشجویی دانشگاه های اردبیل به ضرورت تشکیل جلسه اشار کرد و گفت: اولین انتخابات مجمع تشکل های دانشجویی بصورت گسترده  و با حضور استاندار اردبیل برگزار شد که در آن جلسه نیز فعالیت های مجمع تشکل های دانشجویی تشریح و نبیین شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان در ادامه سخنان خود به بیان آثار و برکات مجمع از نخستین لحظات تشکیل آن تا کنون پرداخت و گفت: اعزام دبیران تشکل های دانشجویی به مشهد مقدس، برگزاری نشست تشکل های دانشجویی دانشگاه های شمالغرب کشور، برگزاری جلسات درس اخلاق دانشجویان با حضور آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در مساجد و حسینیه های دانشگاه های اردبیل از جمله کارهای مهم مجمع تا کنون بوده است.

امید ابراهیمی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه ازاد اردبیل، حسین شمسی پور دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق و رضا کمری به نمایندگی از بسیج دانشجویی در دومین انتخابات مجمع تشکل های دانشجویی اعلام کاندیداتوری کردند که در نهایت حسین شمسی پور بعنوان دومین دبیر مجمع تشکل های دانشجویی اردبیل انتخاب شد.

شمسی پور پس از تصدی این مسئولیت با بیان اینکه فراجناحی بودن و ماهیت اسلامی داشتن این مجمع مهمترین رکن و بارزترین ویژگی مجمع است، گفت: با توجه به ایام سرنوشت ساز انتخابات باید تلاش کنیم  همه مردم با کسب بصیرت و آگاهی های لازم پای صندوق های آرا حاضر شده و ضمن خلق حماسه ای بی بدیل، مشت محکم دیگری به پیکره استکبار وارد کنند.

 

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 21
بازدید دیروز : 8
بازدید هفته : 156
بازدید ماه : 924
بازدید کل : 152949