برگزاری نشست توجیهی _ آموزشی ائمۀ جماعت دانشگاه های استان اردبیل با حضور معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها

به همّت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل نشست توجیهی آموزشی ائمۀ جماعت دانشگاه های این استان با حضور معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای سراسر کشور، در محل سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های این استان در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان برنامه، به تبیین اهمیت تعلیم و تربیت در دانشگاهها پرداخت و تصریح کرد: دانشگاه یکی از مهمترین مکانها برای تبلیغ فرائض دینی است.

ایشان با اشاره به آیات و روایاتی از ائمۀ معصومین علیهم السلام؛ زنده نگه داشتن فرائض مهم دین بویژه نماز را از اولویت های دانشگاهیان بخصوص ائمه جماعت دانشگاه ها عنوان کرد و اظهار داشت: زنده نگه داشتن نماز جزء مهمترین فریضه های دینی ما است که اگر در جامعه آسیبی است، دلیل آن غفلت ما از این فریضۀی مهم است.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی تقوی معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای سراسر کشور به تشریح وظائف ائمۀ جماعت در دانشگاه ها پرداخت و افزود: روش تبلیغ فرائض دین در دانشگاه ها متفاوت است و باید زمانها، موقعیت ها و تعامل با روحیات جوانان را شناخت.

ایشان تاکید کرد: باید در عمل به وظیفۀ خود هدفمند حرکت کنیم و در بعضی مواقع اصل را فدای فرع نکنیم.

وی تشریح کرد: دانشجوهای امروز، مسئولین و آینده سازان کشور و نظام اسلامی هستند و مسئولیت امروز ما در قبال این عزیزان بسیار خطیر است.

گفتنی است در ادامه این نشست دکتر ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب اردبیل و سرهنگ رضا قاسمیان معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل  به بررسی برخی از آسیب های اجتماعی و راهکار های آن پرداختند و ائمه جماعت در دانشگاه ها نقطه نظرات خود را مطرح نمودند.

انتهای پیام///

***

***

***

***

***

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 253
بازدید دیروز : 482
بازدید هفته : 3387
بازدید ماه : 12656
بازدید کل : 176507