تارک الصلاه مانند کسی است که در حال غرق شدن است وباید قدمی برای نجات او برداشت.

به همت کانون نیایش نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نشست یک روزه با موضوع نمازچرا و چگونه؟ روز یکشنبه هشتم اسفند ماه۹۵ در سالن ولایت دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با حضور جمعی از دانشجویان، کارکنان و فعالین نماز برگزار شد.

 

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ، در این نشست حجت الاسلام محمد صادق کفیل رییس مرکز تخصصی نماز کشور و معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)،در مورد اهمیت نماز و اینکه چرا نماز میخوانیم ونیز عواقب ترک نماز وجذب افراد تارک الصلاه به نماز به سخنرانی پرداخت.

وی گفت: نیاز اول بشر را آرامش است و خداوند متعال این نیاز را می‌داند و خودش راه‌کار رفع این نیاز را در نماز قرار داده است. در حقیقت اگر خداوند فرموده است که نماز بخوان تا به یاد من باشی، هدفش این بود که با یاد خدا به ارامش برسیم «الا به ذکر الله تطمئن القلوب».

حجت الاسلام کفیل اضافه کرد: نماز مثل جاده است که انسان را به خدا می رساند و بایستی سعی شود تصور تکراری بودن نماز در بین مردم اصلاح گردد چراکه نماز تکراری نیست، بلکه یک سیر حرکتی برای وصال است. باید این نکته در جامعه شناسانده شود که پیشرفت انسان همواره در مسیر نماز قرار دارد. انسان باید به این فهم برسد که بایستی نماز امروز او با روز گذشته متفاوت باشد تا بتواند به فهم جایگاه خود در مسیر یاری رساندن به خداوند و دین خداوند برسد.

حجت الاسلام کفیل تنظیم زندگی بر اساس نماز را اینگونه تشریح کرد که برای انجام هر کاری اول فکر کنیم آن کار چه تأثیری بر نماز ما می‌گذارد بعد آن را انجام دهیم و اظهار کرد: تارک الصلاه مانند کسی است که در حال غرق شدن است، در مقابل کسی که غرق می‌شود، چه می‌کنید، یقیناً نمی‌ایستید و بی‌تفاوت عبور نمی‌کنید بلکه تلاش می‌کنید او را نجات دهید برای تارک نماز نیز باید قدمی برای نجات برداشت.

درپایان مراسم از تعدادی از فعالین نماز در دانشگاه تجلیل به عمل آمد.

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 181
بازدید دیروز : 331
بازدید هفته : 2894
بازدید ماه : 8884
بازدید کل : 161880