جشن میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع) در دانشگاه محقق اردبیلی

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل: فرهنگ به معنای بالاکشیدن استعدادها/ دانشجویان چشم و چراغ دانشگاه هستند

پیش از ظهر امروز مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) در سالن شهید خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی به همراه تجلیل از فعالین فرهنگی و مذهبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: بهترین الگو برای انسان، ائمه اطهار هستند و باید در تمام مراحل زندگی از آنها الگو گرفت.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ به معنای بالا کشیدن استعدادها است، افزود: بهترین هنر برای انسان جذب افراد با استفاده از اخلاق، رفتار و گفتار نیکو است.
حسنی ادامه داد: همه ما وظیفه داریم برای ارج نهادن به جایگاه افراد تلاش کنیم و دانشجویان چشم و چراغ دانشگاه هستند.

دکتر عزیز حبیبی در ابتدای این جشن با بیان اینکه ورود سنتی به فعالیت های فرهنگی پاسخگوی نیازهای امروزی نیست افزود: ورود سنتی به فعالیت های فرهنگی باعث ایجاد دغدغه ها و ناهنجاری ها می شود بنابراین باید نگاه به مقوله فرهنگی را تغییر و کارآمدتر کرد.
وی با اشاره به اینکه تغییرات فناورانه و شبکه های اجتماعی باعث ایجاد مشکلاتی می شود، ادامه داد: دین مبین اسلام اساس فرهنگ کشور ما است و به همین دلیل مشکلات کشورهای دیگر در کشور ما کمتر است و باید با نگاه دینی نقایص را برطرف کرد.
حبیبی با بیان اینکه یک سری از آسیب ها از جامعه به محیط علمی و دانشگاهی منتقل می شود، ادامه داد: برخی از این آسیب ها در شان محیط علمی و دانشگاهی نیست و باید اساتید به این مساله ورود عالمانه ای داشته باشند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: اساتید باید مشکلات و چالش های دانشگاهی و جامعه را شناسایی کرده و در قالب پایان نامه های مقاطع تحصیلات تکمیلی نسبت به رفع آنها رهکارهای علمی و عملی ارائه دهند.
وی با بیان اینکه افراد ماهر، مجرب و توانمند باید به مسائل و مشکلات فرهنگی ورود پیدا کنند، اظهار کرد: ورود تصادفی و بدون برنامه ریزی به مسائل فرهنگی بیشترین هزینه و کمترین تاثیر را دارد.
یادآور می شود که در این مراسم از فعالان فرهنگی و مذهبی با اهدای جوایزی تقدیر شد.

انتهای خبر///

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 205
بازدید دیروز : 331
بازدید هفته : 2918
بازدید ماه : 8908
بازدید کل : 161904