جلسه شوراي هماهنگي رابطين عمره و عتبات دانشگاهيان استان اردبيل

به گزارش پايگاه اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان اردبيل، جلسه شوراي هماهنگي رابطين عمره و عتبات دانشگاهيان استان اردبيل روز پنجشنبه اول آبان ماه سال جاري با حضور رابطين فرهنگي دانشگاه هاي استان اردبيل با تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد راس ساعت ۱۰ صبح آغاز شد.

ابتدا جناب آقاي حافطي، دبير ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان استان، از حضور رابطين محترم در جلسه قدرداني نمودند و از آغاز ثبت نام عمره مفرده دانشجويان خبر دادند و زمان ثبت نام آن را از تاريخ ۲۷مهرماه لغايت ۱۰ آبان ماه اعلام كردند و از تمامي رابطين درخواست نمودند كه ثبت نام اين دوره را نيز مانند سنوات قبل با قوت بيشتر صورت گيرد.

ايشان همچنين از شرايط و سهميه هاي ارائه از سوي ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان به دانشجويان خبر دادند و افزودند: اعزام دانشجويان دختر مجرد امكان پذير نيست و دانشجويان پسر مجردبه صورت انفرادي و دانشجويان متاهل ميتوانند به همراه همسر اعزام شوند.

دبير ستاد عمره و عتبات در مورد سهميه هاي ارائه شده به استان اينگونه توضيح دادند كه از كل سهميه ارائه شده ۳۰درصد براي وزارت علوم، ۶درصد براي پيام نور، ۳درصد براي دانشگاه هاي جامع علمي – كاربردي، ۳۳درصد براي دانشگاه هاي آزاداسلامي استان، ۸درصد براي وزارت بهداشت و ۲۰درصد براي ساير موسسات و آموزشگاه هاي عالي اختصاص داده شده است.

حافظي همچنين از پرداخت وام به مبلغ يك ميليون تومان به نفرات اصلي اعزامي خبر دادند و بيان كردند با توجه به مشكلاتي كه پارسال در ارائه وام از سوي بانك ملت ايجاد شد، امسال تدابيري صورت گرفته است كه دريافت وام با سهولت و بدون هيچ گونه مشكلي صورت پذيرد.

وي بعد از موضوع عمره، به عتبات عاليات دانشگاهيان اشاره كردند و از ثبت نام و قرعه كشي عتبات خبردادند و افزودند چهار كاروان زميني در تاريخ هاي سوم، پنجم و نهم آذرماه و دو كاروان هوايي در تاريخ هاي شانزدهم و بيست و ششم آذرماه اعزام خواهند شد.

ايشان در پايان صحبت هاي خود راجع به ” دومين جشنواره طرح ملّي ملكوت ” صحبت كردند و به جزئيات اين جشنواره اشاره نمودند و بيان كردند كه اين طرح براساس سير مطالعاتي آثار آيت الله جوادي آملي و با محوريت كتاب ” قرآن در قرآن ” در دو بخش اساتيد و عموم مردم اجرا مي شود كه با توجه به گستردگي جشنواره توجه ويژه اي در اين زمينه نياز است و از تمامي ربطين درخواست نمودند جهت آشنايي بيشتر اساتيد و دانشجويان كارهاي تبليغاتي گسترده اي در اين زمينه صورت گيرد.

جلسه هنگام اذان ظهر و عصر به افق اردبيل با ذكر صلوات برمحمد و خاندان پاك و مطهرش و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر خاتمه يافت.

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 159
بازدید دیروز : 408
بازدید هفته : 2752
بازدید ماه : 11958
بازدید کل : 185946