جلسه هماهنگی پیاده روی اربعین در دانشگاه محقق اردبیلی

نخستین جلسه هماهنگی پیاده روی اربعین حسینی ویژه دانشجویان دانشگاه های استان با حضور روسای دانشگاه های اردبیل به همراه مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و بسیج دانشجویی در دانشگاه محقق برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل، نشست مشترک روسای دانشگاه های اردبیل و مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و بسیج دانشجویی با موضوع همایش پیاده روی اربعین در سالن اجلاس دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

حجت الاسلام عبدالله حسنی در این نشست ضمن محکوم کردن اظهارات سخیف رئیس جمهور آمریکا در خصوص برجام و نیروهای ارزشی سپاه، گفت: این حرکت اقتدار و عزت سپاه را بالا برد و در همین راستا تجمع دانشگاهیان در محکومیت سخنان رئیس جمهور آمریکا و حمایت از سپاه برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه جلسات مشترک مسئولان نهاد و روسای دانشگاه های استان به صورت ماهانه برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در این جلسات در خصوص برنامه های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها همفکری خواهد شد تا دانشگاه ها بتوانند به صورت منسجم  و یکپارچه رو به جلو حرکت کنند.
حسنی در ادامه سخنان خود به اعزام زائران اربعین حسینی  سال گذشته اشاره کرد و گفت: مراسم معنوی پیاده روی اربعین توسط دفاتر نهاد رهبری و بسیج دانشجویی و با همکاری  و پشتیبانی کلیه مسئولین دانشگاه های استان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه ها باید مقدمات این سفر را برای دانشجویان فراهم کنند، گفت: ایاب و ذهاب و تغذیه بین راهی در بر عهده دانشگاه ها خواهد بود.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان از تشکیل جلسه مشترک با معاونت آموزشی دانشگاه ها خبرداد و گفت:مدت زمان حضور دانشجویان در این سفر معنوی غیبت آموزشی محسوب نشود.
وی با بیان اینکه لازم است برنامه های فرهنگی دانشگاه ها هماهنگ شود، دانشگاه ها را به تشویق و ترغیب دانشجویان برای حضور در پیاده روی اربعین حسینی دعوت کرد.

کلاس آموزشی آداب زیارت برگزار می شود؛

حافظی مسئول عتبات دانشگاهیان دفتر نهاد نمایندگی مقام رهبری نیز در این نشست به تاریخچه اعزام زائرین دانشجو به عتبات عالیات اشاره کرد و گفت:سال گذشته برای اولین بار این حرکت عظیم بصورت منسجم در اردبیل برگزار شد بطوریکه بالغ بر ۳۰۰ نفر از دانشجویان از طریق دفاتر نهاد رهبری و بسیج دانشجویی ساماندهی و به کربلای معلا اعزام شدند.

وی از برگزاری جلسات آموزشی برای زائرین دانشجو خبرداد و گفت: امسال نیز برای اولین بار با همکاری سازمان حج و زیارت کلاس های آموزشی آداب زیارت عتبات برای دانشجویان برگزار خواهد شد.

سامانه سقا بسیاری از مشکلات ثبت نام زائرین را حل کرد

معین الدین اسدی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های استان نیز ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) از مسئولی دانشگاه های استان به خاطر پشتیبانی و حمایت از برنامه های بسیج دانشجویی در طول سال قدردانی کرد و گفت:۱۲۰۰۰ نفر روز در اردوهای جهادی امسال طی مدت ۱۰ روز به محرومیت ردایی در مناطق محروم  پرداختند.

وی با بیان اینکه۱۶۷ نفر از دانشجویان دانشگاه های استان نیز طی مدت ۱۰ روز دوره طرح ولایت استانی را با موفقیت سپری کردند،گفت:۲۵ نفر از دانشجویان نخبه دانشگاه های استان نیز به مدت ۴۵ روز  در دوره خط امام کشوری شرکت داشتند.

مسئول بسیج دانشجویی استان از اجرای موفق راهیان نور دانشجویی شمالغرب در تابستان سالجاری خبرداد و گفت: بیش از ۳۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه های استان نیز به این سفر معنوی اعزام شدند تا با رشادت های جوانان این مرز و بوم در جبهه های شمالغرب کشور نیز آشنا شوند.

وی برنامه های قرارگاه شهید علم الهدی ویژه پیاده اربعین حسینی در سال ۹۵ را یادآور شد و گفت: سال گذشته ۱۵۹ نفر از دانشجویان از طریق بسیج دانشجویی ساماندهی شدند که تعداد ۸۰ نفز از زائرین بصورت متمرکز از دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل به کربلای معلا اعزام شدند.

اسدی به راه اندازی سامانه سقا ویژه ثبت نام اینترتی پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت: امسال برای اولین بار دانشجویان زائر از طریق این سامانه  ثبت نام اولیه خود را انجام دادند که به نوبه خود منحصر به فرد بود  و  حل بسیاری از مشکلات پیش روی دانشجویان از جمله صرفه جویی در هزینه ها را به همراه داشت.

در ادامه این نشست مسئولین دانشگاه ها و نهاد رهبری و بسیج دانشجویی نسبت به نحوه اعزام دانشجویان زائر به اربعین حسینی به تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام//

تنظیم خبر: مهدی جدی

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 29
بازدید دیروز : 32
بازدید هفته : 503
بازدید ماه : 2001
بازدید کل : 152570