جلسه ی ستاد اقامه ی نماز نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان

جلسه ی استانی ستاد اقامه ی نماز نهاد استانی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با حضور روسا و مسئولین دفاتر نهاد دانشگاه های استان در مورخه ی ۵/۲/۹۵ در ساعت ۱۴ در دفتر ریاست دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا رئیس دانشگاه محقق اردبیلی –دکتر صادقی- با اشاره به اهتمام این دانشگاه به امر نماز، این مسئله را امری فراتر از رفع تکلیف دانسته و به خروجی تلاش ها برای ایجاد یک محیط اسلامی در دانشگاه تاکید کرد؛ در ادامه مسئول دفتر استانی نهاد رهبری و رئیس ستاد اقامه نماز دانشگاه های استان – حجت الاسلام والمسلمین معاضدی- با خیر مقدم گویی به حاضران، اهداف این جلسه را ایجاد یک فضای دورهمی با روسا و مسئولان و ایجاد هماهنگی در امور ستاد اقامه ی نماز دانشگاه های استان عنوان کرده و برآیند تحقیقات فرهنگی انجام شده در نهاد استانی را دو مسئله ی اهمیت گروه های معارف و ضرورت کار زیاد بر روی نماز برشمرد. ایشان همچنین برنامه سفر ریاست کشوری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها –حجت الاسلام و المسلمین محمدیان- به استان در تاریخ ۱۲/۲/۹۵ را تشریح کردند.
در ادامه، مسئولین دفاتر نهاد و روسای دانشگاه های استان هرکدام به گزارش کارهای انجام شده و آسیب شناسی مسئله ی نماز در دانشگاه ها پرداختند :
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گزارشی از عملکرد دانشگاه علمی کاربردی در مقوله ی نماز داده و اهمیت بخش های مدیریتی ، انتخاب روحانیون متناسب و کمبود ائمه ی جماعات را سه مسئله ی مهم در بحث آسیب شناسی نماز دانست. رئیس دانشگاه فرهنگیان پس از ارائه ی گزارش عملکرد دانشگاه فرهنگیان، تبیین ژرفای نماز، همایش های متمرکز، همکاری دانشگاه ها با یکدیگر و زیباسازی فضای نماز را به عنوان پیشنهادات موثر در امر نماز، مطرح کرد. رئیس دانشگاه پیام نور پس از ارائه ی گزارش عملکرد دانشگاه پیام نور در حوزه ی نماز، به اهمیت نگاه جدید به مسئله و همکاری اعضای هیئت علمی در امر نماز اشاره کرد. رئیس دانشگاه آزاد نیز پس از ارائه ی گزارش عملکرد خود، برای اجرای هر گونه راهکار متناسب، اعلام آمادگی کرد. همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی پس از ارائه ی گزارش، به اجرای طرح سلامت معنوی در ۳ بیمارستان اشاره کرده و گزارشی از عملکرد خود در این حوزه ارائه داد.
در ادامه مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه محقق اردبیلی –حجت الاسلام و المسلمین مدبر- به اهمیت شرکت مدیران دانشگاه در نماز جماعت اشاره کرده و از اجرای این طرح توسط مسئولین دانشگاه محقق خبر داد؛ ایشان سپس گزارشی از زیباسازی مسجد و نمازخانه های دانشگاه ارائه دادند. در ادامه مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های فرهنگیان و پیام نور – حجت الاسلام والمسلمین حسنی- به ضرورت جلوگیری از تداخل کلاس ها با نماز جماعت اشاره کرده و از کارهای انجام شده در دانشگاه های فرهنگیان و پیام نور گزارشی ارائه داد. در ادامه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان، با اشاره به اهمیت بعد اجتماعی نماز به ارائه ی گزارش عملکرد و راهکارهایی برای ترویج نماز جماعت در دانشگاه ها پرداخت.
این جلسه با جمع بندی حجت الاسلام والمسلمین معاضدی و تشکر ایشان از حضور شرکت کنندگان در جلسه پایان یافت.

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 159
بازدید دیروز : 408
بازدید هفته : 2752
بازدید ماه : 11958
بازدید کل : 185946