حجت الاسلام والمسلمین حسنی در نشست تخصصی وقف: احیای سنت حسنه وقف ضرورت جامعه می باشد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها،  همزمان با آغاز دهه وقف، به همت نهاد رهبری دانشگاه های استان اردبیل و با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه استان نشست تخصصی وقف با اساتید گروه معارف اسلامی و مسئولان نهاد رهبری دانشگاه ها در محل سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزارگردید.
حجت الاسلام و المسلمین حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل ضمن گرامیداشت هفته بسیج و دهه  وقف، پیروزی جبهه مقاومت را به عموم ملت ایران تبریک گفت و با اشاره به آیات و روایات در مورد سنت حسنه وقف خاطرنشان کرد: انسان هر اندازه به همنوعان خود در راه خدا کمک کنند چند برابر آن را خداوند متعال به او اهدا خواهد کرد.
وی افزود: در جامعه امروزی ما بهترین روش جذب انسانها به دین مبین اسلام، وقف است.
وی با بیان اینکه قسمت های عظیمی از زندگی روزمره ما به همت مردم خیر جامعه سرشار از موقوفات است، تاکید کرد:  احیای سنت حسنه وقف ضروری است.
حجت الاسلام و المسلمین حسنی در بخش پایانی صحبتهای خود اظهار داشت: ترویج این سنت در جامعه، منجر به حل شدن برخی از مشکلات می شود.
حجت الاسلام والمسلمین قیامی رئیس اداره اوقاف اردبیل نیز گفت: در شریعت مقدس اسلام برنامه های مختلفی برای ایجاد عدالت در جامعه موجود است که یکی از آن برنامه ها وقف می باشد.
وی اظهار کرد: تاریخچه وقف در استان اردبیل به ۷۵۰ سال پیش برمی‌گردد و یکی از راه های ترویج فرهنگ وقف در جامعه، بیان احکام آن به مردم است.
وی تاکید کرد: اقتصاد وقف می‌تواند قسمتی از خلق های اقتصاد نفتی کشور را پر کند.
وی در پایان از افتتاح و احداث پروژه های اداره اوقاف و امور خیریه استان خبر داد و گفت: امسال در حال حاضر ۷ هزار نفر حافظ قرآن به همت امور خیریه استان تربیت می شود.

***

***

***

***

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 171
بازدید دیروز : 408
بازدید هفته : 2764
بازدید ماه : 11970
بازدید کل : 185958