حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسنی: گره گشایی از زندگی مردم، انسان را به اوج عزّت می رساند

مراسم افتتاحیه اردوهای جهادی گروه عبّاسیون دانشگاه پیام نور اردبیل با حضور مسئول نهاد رهبری دانشگاه های این استان در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط آقای بایرامی قاری نوجوان بسیجی آغاز شد و در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حسنی به ایراد سخنرانی پرداخت.

ایشان با بیان ارزش و اهمیت گرامیداشت دهۀ اول ماه ذی الحجه خاطرنشان کرد: ماه ذی الحجه، ماه ولایت است که استفاده از معنویات این ماه بهترین توفیق از جانب خداوند متعال است که شامل حال انسان می شود.

وی در ادامه با اشاره به اهداف اردوهای جهادی تصریح کرد: آسیب فقر فرهنگی، کمتر از آسیب فقر مالی نیست که یکی از اهداف اردوهای جهادی در جهت برطرف نمودن فقر فرهنگی است.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله تاکید کرد: گره گشایی از زندگی مردم، انسان را به اوج عزّت در دنیا و آخرت می رساند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل و مسئول نهاد رهبری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه کلید عزّت و خوشبختی هر شخصی در خانۀی اوست، اظهار داشت: احترام به والدین به عنوان مسبب عزّت انسان، همان عاملی بود که شهید محسن حججی را در تاریخ زنده، شاخص و حجت قرار داد.

وی با یادآوری اهمیت این اردو ها بیان داشت: اردوهای جهادی دو بخش عمده دارند که یک بخش آن کار عمرانی و باقیات الصالحات است و دیگری کار فرهنگی است که ارزش آن را خداوند باری تعالی در سوره مائده آیۀی ” وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا ” مشخص نموده است.

ایشان در پایان صحبت های خود هدف اصلی اردوهای جهادی را عمل به آرمان های انقلاب اسلامی از جمله محروم زدایی و فقر زدایی دانست و برای سلامتی همه ی فعالین این عرصه دعای خیر نمود.

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 38
بازدید دیروز : 250
بازدید هفته : 2570
بازدید ماه : 8281
بازدید کل : 200714