حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبداله حسنی: خانواده ها نقش بسزایی در خنثی کردن توطئه ی دشمنان دارند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل، یادواره شهید بهروز مرادی تنها شهید روستای بودالالو از توابع شهرستان هیر با حضور اهالی روستا توسط گروه جهادی پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان اردبیل در مسجد این روستا با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسنی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر به تبیین ارزش انسان در دنیا و آخرت پرداخت و گفت: ارزش انسان با تمام دارایی های دنیا قابل مقایسه و معامله نیست و تنها خداوند متعال ارزش انسان را می داند که او را اشرف مخلوقات قرار داده است.

ایشان با اشاره به شب لیله المبیت و ایثار و فداکاری حضرت علی علیه السلام در آن شب؛ افزود: شهدای مدافع حرم به تاسی از مولایشان امام علی علیه السلام جانشان را در برابر یزیدیان زمان و داعشی ها  برای حفظ آبروی مسلمانان به خطر انداختند تا خانواده های ما در شهرها و روستاها به بند کشیده نشوند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان اردبیل در ادامه سخنان خود به فلسفه قیام امام حسین علیه السلام در برابر ظلم پرداخت و گفت: روزی که سید الشهداء علیه السلام در برابر ظلم و ستم به پا خواست، در واقع هدفش نجات اسلام و احیای دین الهی برای همیشه بود.

وی با اشاره به تعداد یزیدیان در واقعه کربلا و مقایسه آن با دشمنان اسلام در برهه کنونی؛ تصریح کرد: امروز نیز همانند روز کربلا تمام کفر در برابر اسلام ناب محمدی صف آرایی کرده است که وظیفه ما اطاعت و پیروی از ولایت فقیه می باشد تا بتوانیم زمینه ساز ظهور باشیم.

استاد حوزه و دانشگاه خباثت ها و جنایات حرمله ها و یزیدیان زمان را یادآور شد و بیان کرد: در برهه کنونی همه وظیفه دارند جایگاه خود را پیدا کنند تا بتوانند با ایفای نقش خود در جهت تعالی اسلام بکوشند.

ایشان عدالت طلبی ،ایثار و گذشت را نشأت گرفته از واقعه کربلا توصیف کرد و اظهار داشت: هرکسی که به دنبال ترویج رذایل اخلاقی باشد با یزیدیان فرقی ندارد و بلکه در خیمه آنها فعالیت می کند.

حسنی از جنگ فرهنگی بعنوان اصلی ترین جنگ امروز عنوان کرد و اضافه کرد: خانواده ها بعنوان کانون این جنگ، نقش بسزایی در خنثی کردن توطئه های دشمنان بر عهده دارند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی امکانات موجود در گوشی های تلفن همراه را خطرناک تراز ماهواره و اینترنت عنوان کرد و گفت: دشمن از طریق این وسائل کوچک مسیر حرکت جوانان ما را تغییر می دهد و اهداف شوم خود را عملی می سازد.

حجت الاسلام حسنی با تحسین دانشجویان جهادگر، کار فرهنگی را بالاترین نوع جهاد در برهه کنونی دانست و گفت: شهید حججی نمونه بارز فعالین جهادی است که در دوران دانشجویی خود با حضور در عرصه های جهادی به مردم محروم جامعه خدمت کرد.

وی در پایان سخنان خود از خانواده ها خواست تا با مراقبت از فرزندان خود علاوه بر عمل به وصایای شهدا در راه تعالی اسلام نیز گام بردارند.

اجرای سرود کبوتران حرم توسط گروه سرود بچه های روستا، مداحی کربلائی سعید ایزدی منش، مسابقه حفظ جزء آخر قرآن کریم، تجلیل از خانواده شهید بهروز مرادی و سفره احسان از جمله های این مراسم بود.

 

***

***

***

***

***

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 254
بازدید دیروز : 482
بازدید هفته : 3388
بازدید ماه : 12657
بازدید کل : 176508