حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی در حسینیۀ ثارالله اردبیل: انقلاب اسلامی محصول انقلاب و نهضت حسینی است

مراسم عزاداری شب پنجم ماه عزای سید و سالار شهیدان شامگاه جمعه با سخنرانی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل و با نوای کربلایی مهدی پور قاسمی در محل حسینیۀ سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین حسنی در این مراسم با اشاره به واقعۀ خونین عاشورا و بررسی دلائل رخ دادن آن، گفت: مهمترین علت واقعۀ کربلا، انحراف مسلمانان از مسیر ولایت بود که منجر شد جگر گوشۀ نبی مکرم اسلام را در فاصله کوتاه ۵۰ ساله بعد از رحلت ایشان، در فجیع ترین حالت به شهادت رساندند.

وی با تاکید بر اینکه انسان در قدم اول باید رکن دین را بداند، اظهار داشت: کسی که به رکن دین باور قلبی نداشته باشد، دین او سست بنیاد می شود.

ایشان در ادامه اهمیت امامت و ولایت را در دینداری تشریح کرد و با اشاره به قبله مسلمانان عالم گفت: همانطوریکه حقیقت کعبه، روح و باطن آن، وجود امیرالمومنین علی علیه الاسلام است؛ آفرینش خلقت با وجود ولایت اهل بیت علیهم الاسلام معنا پیدا می کند، چراکه با وجود امامت و ولایت است که انسانها زنده اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی شناخت امام زمان(عج) و کسب معرفت این امام همام را از واجب ترین کارها دانست و تاکید کرد: اگر مردم ولی و امام زمان خود را نشناسند، واقعه ای همانند کربلا می تواند رخ دهد.

وی با اشاره به اینکه در عصر غیبت امام عصر ارواحنا له الفدا هستیم، به پیروی از ولی فقیه و نائب برحق آن حضرت تاکید کرد و گفت: امروز پرچم انقلاب حسینی بدست ولی فقیه قرار دارد چراکه انقلاب اسلامی محصول انقلاب و نهضت حسینی است.

ایشان در ادامه با بیان اینکه شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم شناخت ولی خود را با عمل خود به اثبات رساندند؛ اظهار داشت: تفاوت در زیر سایۀ ولایت و امامت بودن و نبودن را به وضوح می توان در تاریخ نینوا دید و عبرت گرفت.

حجت الاسلام حسنی افزود: کسی که در سایۀ ولایت باشد، زهیر بن قین، حبیب بن مظاهر و … می شود و اگر کسی خارج از ولایت برای خود ادعای دینداری داشته باشد، یزید، شمر، عمرسعد، عبید الله بن زیاد و … می شود.

وی ادامه داد: کسی که ولایت و امامت را قبول نداشته باشد، دین ندارد.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل در بخش پایانی صحبت های خود پیامهای عاشورا را مطرح کرد و گفت: اولین پیام عاشورا اعتلای کلمه توحید است چراکه سیدالشهدا(ع) تا آخرین نفس هر کاری انجام داد برای قرب خداوند متعال بود.

ایشان افزود: دومین پیام عاشورا این است که مکتب امام حسین(ع) انسان ساز است.

وی سومین پیام عاشورا را مقاومت و امید داشتن به پیروزی در مقابل دشمنان اسلام عنوان کرد و تشریح کرد: اگر تمام دشمنان مارا محاصره کنند، اگر ایمان قلبی داشته باشیم که خدا با ما است، قطعا دشمن شکست ذلیلانه ای خواهد خورد.

حجت الاسلام حسنی با اشاره به اهداف دشمنان برای ضربه زدن به پیکر امت اسلامی و نظام مقدس انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف، خطاب به مسئولان هشدار داد: مسئولان بدانند در واقعه کربلا وقتی تحریم آب شد، حضرت عباس(ع) به آب رسید ولی جرعه ای ننوشید و بفکر اهل خیمه بود، در تحریم اقتصادی نیز باید با الگو گرفتن از حضرت ابوالفضل علیه الاسلام به فکر مستضعفین جامعه و مردم باشیم.

وی چهارمین پیام عاشورا را جلوگیری از وارد شدن لقمۀ حرام به سفره ها شد و تصریح کرد: به خدا پناه ببریم از لقمۀ حرام و اثرات آن در زندگی؛ که انسان را قاتل امام خود تربیت می کند.

گفتنی است در این مراسم دسته عزاداری محله باغمیشه اردبیل به همراه عموم مردم عزادار سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) حضور داشتند.

انتهای پیام///

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 255
بازدید دیروز : 482
بازدید هفته : 3389
بازدید ماه : 12658
بازدید کل : 176509