حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی: ارزش، مقام و منزلت بُعد جسمانی انسان به بُعد معنوی و روحانی او بستگی دارد

قبل از ظهر امروز (۰۱/۰۳/۹۷) رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل با حضور در ویژه برنامۀ ماه مبارک رمضانِ سیمای استانی اردبیل با موضوع تاثیر مثبت نگرش معنوی در زندگی خانوادگی به گفتگو پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل در این برنامه به بیان ارزش و اهمیت ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: ماه مبارک رمضان ماه فضیلت و ضیافت الهی است که هر انسانی بستگی به ظرفیت وجودی خود می تواند از نعمات الهی بهره مند شود.

وی با تشریح ابعاد وجودی خلقت انسان اظهار داشت: آفرینش انسان از سوی خداوند متعال در دو بُعد روحانی و جسمانی صورت گرفته است که ارزش، مقام و منزلت بُعد جسمانی به بُعد معنوی و روحانی انسان بستگی دارد، چراکه؛ زمانی که روح انسان از جسم او خارج می شود، دیگر ارزشی نخواهد داشت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان آیات قرآن کریم در خصوص سنت ها و وعده های خداوند باری تعالی، تاکید کرد: در دنیایی که تکنولوژی در شاخه های مختلف پیشرفت کرده است، دنیا نتوانسته مناعت طبع و مسبب آرامش انسان را پیدا کند درحالی که جواب این سوال « الابذکر الله تطمئن القلوب » است.

ایشان در بخش پایانی صحبت های خود تصریح کرد: یکی از بسترهای بیان اذکار الهی، تقوا است که باب رحمت و آرامش را به قلب و زبان انسان می گشاید.

انتهای پیام///

***

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 29
بازدید دیروز : 32
بازدید هفته : 503
بازدید ماه : 2001
بازدید کل : 152570