دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل: خون شهدای مظلوم دامن رژیم آل‌سعود را می‌گیرد

دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در محکومیت حرکت اخیر رژیم آل‌سعود در به شهادت رساندن شیخ النمر و یاران باوفایش اعلام کردند: خون شهدای مظلوم دامن این رژیم را می‌گیرد.

عصر دیروز و در محکومیت این حرکت ننگین آل‌سعود دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با محکوم کردن فتنه‌گر‌ی‌های آل‌سعود در به شهادت رساندن انسان‌های بیگاه اعلام کردند که خون این شهیدان مظلوم و آزاده دامن سران این رژیم منفور را می‌گیرد.

در این تجمع اعتراض‌آمیز اساتید و دانشجویان علوم پزشکی و کارکنان این دانشگاه اعلام کردند که فتنه‌گران آل‌سعود با این حرکت نابخردانه خود نامه نابودی‌شان را امضا کردند.

در این تجمع دانشگاهیان با سر دادن شعارهای «مرگ بر اسرائیل»، «سعودی جنایت می‌کند، آمریکا حمایت می‌کند»، «مرگ بر آل‌سعود» و «مرگ بر آمریکا» جنایت آل‌سعود را محکوم و خواستار پیگیری این حرکت خصمانه از سوی امت اسلامی و سازمان‌های بین‌المللی شدند.

همچنین در این مراسم حجت‌الاسلام معاضدی رئیس دفاتر نهاد رهبری در استان اردبیل طی سخنانی ضمن تشکر از حضور شرکت‌کنندگان در تجمع، به تبیین اهداف پلید آل‌سعود از جمله تفرقه میان سنی و شیعه در به شهادت رساندن علامه شیخ النمر پرداخت و خاطرنشان کرد که با بیداری امت اسلامی آنها از دست یافتن به این هدف ناکام خواهند ماند.

در ادامه این محکومیت‌‌ها و بیانیه‌های صادر شده دستگاه‌ها، نهادها، موسسات مختلف دولتی و غیردولتی، شرکت‌ها و سازمان‌‌ها اعدام شیخ النمر را به دست سران سفاک آل‌سعود محکوم کرده و با قدرت تمام از جامعه جهانی خواستند تا در مقابل این اقدامات ننگین بایستند.

شهید النمر معتقد بود عدالت علی جز با جهاد محقق‌ شدنی نیست

در بیانیه‌ای که سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل صادر کرده است، عدیل سروی طی سخنانی بیان کرد: شیخ النمر فردی بود که جان خود را در راه اسلام، قرآن و اعتقاد تشیع و در سن ۴۸ سالگی تقدیم کرد.

وی عنوان کرد: این رهبر شیعیان عربستان در خانواده ریشه‌دار مذهبی به دنیا آمد و ۱۰ سال در حوزه علمیه قائم تهران تحصیل کرد و در درس اخلاق از اساتیدی چون آیت‌الله محمدتقی مدرس و در قم نیز از آیت‌الله حائری شیرازی کسب علم کرده بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با بیان اینکه این عالم مجاهد نستوه قبلاً دو بار دستگیر شده بود، گفت: بار اول شهید النمر به جهت اینکه در بحرین و در یک همایش قرآنی در سخنرانی خود گفته بود: دو درخواست از دولت عربستان داریم که حق طبیعی هر ملتی است اول اینکه شیعه را به رسمیت بشناسند و شهروند درجه دو به حساب نیاورند و دوم اینکه به وضعیت قبرستان بقیع سامان ببخشد.

سروی افزود: شیخ النمر بار آخر تأکید کرده بود که تشیع و شیعه برای دفاع از خود باید آمادگی لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مرحوم النمر معتقد بود عدالت علی جز با جهاد محقق شدنی نیست افزود: وقایع منا، افکار تکفیری منتج به اعدام شیخ النمر، از اتاق فکر آمریکا و موساد بیرون آمده تا از این راه بر شکست خود در اهداف سوریه، عراق و کشتار نیجریه سرپوش بگذارند.
خبرگزاری فارس

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 190
بازدید دیروز : 408
بازدید هفته : 2783
بازدید ماه : 11989
بازدید کل : 185977