دبیرستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبرداد:برگزاری طرح سلامت معنوی(دوره آموزشی احکام نماز بیماران)در بیمارستان های استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های استان دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از اجرای طرح سلامت معنوی در بیمارستان‌های استان با هدف رونق بخشیدن به نماز جماعت مراکز درمانی در دی ماه جاری خبر داد.

حجت الاسلام کاظم معاضدی عالی دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان با تشریح طرح سلامت معنوی از اجرای این طرح درروزهای اول،دوم و سوم دی ماه امسال در بیمارستان‌‍‌های امام خمینی (ره)،علوی و فاطمی اردبیل خبر داد و افزود: این طرح در فاز اول در بیمارستان‌های یاد شده اجرا می‌شود و در مراحل بعدی در همه بیمارستان‌های استان به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی اظهار داشت: در این طرح با استفاده از اساتید دوره دیده و مجرب، احکام نماز بیماران در کارگاه‌های آموزشی برای پرستاران و بهیاران شاغل در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها آموزش داده می‌شود.

دبیرستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه طرح سلامت معنوی در مرحله نخست از اول مهر تا پایان دی ماه امسال در سراسر کشور اجرا می‌شود گفت: هر یک از پرستاران یا کادر درمانی که در این طرح شرکت می‌کنند به مدت ۴ ساعت مفید تحت آموزش قرار می‌گیرند و همه احکامی که بیماران بستری در بیمارستان برای ادای فریضه نماز به آن احتیاج دارند به آنان آموزش داده می شود.

وی با بیان اینکه این طرح با هماهنگی  و همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ، معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و همکاری ستاد اقامه نماز استان برگزار می شود افزود: برای راهنمایی بیشتر بیماران بستری در بیمارستان‌ها پوستر و کتاب سلامت معنوی در خصوص احکام نماز بیمار به صورت مصور تهیه و به آنان ارائه خواهد شد؛و همچنین ملزومات اقامه نماز(ازقبیل مهر،سنگ یا خاک تیمم،سجاده،جامهری و…) در تمامی اتاق های بیماران در بیمارستان های سطح استان فراهم خواهد آمد.

حجت السلام معاضدی در پایان افزود طبق پژوهش های میدانی ستاد اقامه نمازاستان، بسیاری از بیماران در بیمارستان ها نسبت به تکالیف شرعی خود آشنا نیستند لذا توجه به نقش معنوی نماز در بهبود بیماران و رونق بخشیدن به نماز جماعت مراکز درمانی و بیمارستان‌ها از اهداف اجرای این طرح است.

0 دیدگاه در ”دبیرستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبرداد:برگزاری طرح سلامت معنوی(دوره آموزشی احکام نماز بیماران)در بیمارستان های استان اردبیل“

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 122
بازدید دیروز : 272
بازدید هفته : 2188
بازدید ماه : 5370
بازدید کل : 130699