در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی مطرح شد؛ رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل: علمی که انسان را به کمال نرساند، جهل است

جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی ظهر امروز در سالن شهید خودسیانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: دانش برای رشد و کمال انسان است.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی اضافه کرد: اگر علم انسان را به کمال نرساند، علم نیست بلکه جهل است.
وی با اشاره به اینکه ما از طریق دانش به مردم خدمت می کنیم، اظهار کرد: با وجود اینکه ما از نعمت های آب و خاک برخوردار هستیم اما در صنعت کشاورزی هنوز توسعه لازم را نداشته ایم.
حسنی تصرح کرد: امروز بحث کشاورزی، بحث روزانه همه مردم دنیا است و باید بیشتر در این حوزه تلاش کنیم.

دکتر عزیز حبیبی افزود: صنعت کشاورزی در کشور عمدتا به صورت سنتی انجام می شود اما امیدواریم دانشجویان فارغ التحصیل در رشته های مرتبط برای علمی کردن این صنعت آستین همت بالا بزنند.
وی با اشاره به اینکه نگاه غیرعلمی به کشاورزی سبب شده است که هزینه تولید محصولات کشاورزی در کشور بالا باشد، ادامه داد: با ورود دانش آموختگان رشته های مرتبط و علمی کردن صنعت کشاورزی، هم می توان راندمان کاری را افزایش داد و هم می توان ارزش افزوده محصولات را ارتقا بخشید.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه صنعت کشاوری، پولساز است، اضافه کرد: نباید حوزه کشاورزی از بی دانشی رنج ببرد به همین دلیل انتظار از دانش آموختگان رشته های کشاورزی بالا است.

دکتر اکبر قویدل رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: فارغ التحصیلان سفیران این دانشگاه هستند و ما آماده هستیم برای فارغ التحصیلان در زمینه های مختلف تسهیلگری کنیم.
وی با بیان اینکه خانواده های فارغ التحصیلان امروز، چهار سال پیش در زمان ثبت نام نگرانی هایی داشتند، ادامه داد: بر این باور هستم فارغ التحصیلانی را تحویل خانواده ها می دهیم که از نظر فرهنگی و علمی ارتقا یافته اند.
قویدل با اشاره به وضعیت اشتغال در بخش های دولتی تصریح کرد: بخش دولتی به نوعی اشباع شده است و فارغ التحصیلان برای اشتغال باید به فکر فعالیت در بخش خصوصی باشند.
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: در بخش خصوصی تقاضا برای دانش آموختگان رشته های کشاورزی کاهش نیافته است بلکه حتی افزایش هم یافته است.
یادآور می شود برگزاری مسابقه، اجرای زنده موسیقی، اجرای استندآپ کمدی، و تجلیل از فارغ التحصیلان از دیگر بخش های این مراسم بود.

انتهای پیام///

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 85
بازدید دیروز : 374
بازدید هفته : 2648
بازدید ماه : 11664
بازدید کل : 184305