در همایش توجیهی – آموزشی قبل از سفر بیستمین دورۀ عتبات دانشگاهیان استان اردبیل مطرح شد؛ سفر عتبات عالیات؛ معراج امت رسول الله (ص)/ در بیستمین دورۀ عتبات عالیات ۱۵ هزار نفر از دانشگاهیان کشور عازم سفر عتبات عالیات می‌شوند

همایش توجیهی – آموزشی قبل از سفر بیستمین دورۀ عتبات دانشگاهیان استان اردبیل با حضور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور، رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی و مسئولین استانی در محل سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

۱۵ هزار نفر از دانشگاهیان کشور عازم سفر عتبات عالیات می‌شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا فقیهی اظهار کرد: از دانشگاهیان کشور ۵۲ هزار ثبت نام کننده برای اعزام به سفر عتبات عالیات ثبت نام کردند که در بیستمین دوره عتبات عالیات ۱۵ هزار نفر عازم این سفر نورانی می‌شوند.

وی بااشاره به استقبال و افزایش ثبت نام کنندگان تصریح کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده امسال قرار بود ۱۲هزار زائر دانشگاهی عازم عتبات عالیات شوند، ولی به علت افزایش ثبت نام کننده‌ها این تعداد به ۱۵هزار زائر افزایش یافت.

 رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور افزود: زائران امسال در قالب ۳۰۰ کاروان از اول بهمن ماه سال جاری تا دهم اردیبهشت ماه سال ۹۸ به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

فقیهی به ثبت نام ۵۰ هزار نفر در نوزدهمین دوره عتبات عالیات اشاره کرد و افزود: در بیستمین دوره عتبات عالیات تعداد ثبت نام کننده افزایش یافته و استقبال از جانب دانشگاهیان بسیار عالی بود.

وی در ادامه به زائران این سفر معنوی گفت: زائران باید این فرصت مناسب را قدر بدانند و خود را برای زیارت سرور وسالار شهیدان آماده کرده و به شناخت واقعی امام حسین (ع) بپردازند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانسگاهیان کشور به برکات زیارت حرم امام حسین (ع) اشاره کرد و افزود: از آثار دنیوی و اخروی زیارت امام حسین (ع) برطرف شدن اندوه انسان، برآورده شدن حاجات، طولانی شدن عمر، بخشیده شدن گناه‌ها و گسترش روزی می‌باشد.

سفر عتبات عالیات؛ معراج امت رسول الله (ص)/اعزام ۴۰۰ نفر از دانشگاهیان اردبیل به عتبات عالیات در سالجاری

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل نیز از ثبت نام ۹۵۰ دانشجو و اساتید دانشگاه‌های استان برای اعزام به سفر عتبالت عالیات خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی در این همایش اظهار کرد: علارغم افزایش هزینه‌های سفر امسال بیش از ۹۵۰ دانشجو، کارکنان و اساتید دانشگاه‌های استان برای اعزام به سفر عتبات عالیات ثبت نام کردند.

وی افزود: در بیستمین دوره عتبات عالیات از استان اردبیل ۴۰۰ نفر از دانشگاهیان استان به این سفر نورانی اعزام می‌شوند که بدون شک عشق ولایت در دل‌های تمامی زائران جا گرفته و این سفر یک سفر معنوی می‌باشد که باید به نحو احسن از لحظات حضور در کربلا معلی استفاده شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل بااشاره به اینکه جوانان این سرزمین شیفتگان راه ولایت هستند تصریح کرد: ثبت نام دانشگاهیان استان برای اعزام به سفر عتبات عالیات بسیار چشمگیر بوده که این نشان از عشق وعلاقه جوانان به اباعبدالله حسین (ع) را دارد.

حجت الاسلام حسنی اضافه کرد: امسال همچنین توفیق شد ۳۰۰ زائر دانشگاهی استان اردبیل در اربعین حسینی به سفر عتبات عالیات اعزام شوند که علاوه بر این تعداد دانشجو، ۵۰ نفر از کارکنان و اساتید دانشگاه‌های استان هم عازم شده بودند.

وی افزود: ۱۲۰ زائر در اربعین حسینی بصورت گروهی و بقیه به صورت انفرادی عازم عتبات عالیات شدند و افتخار می‌کنیم که ما خادم زائران سرور سالار شهید هستیم.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل تاکید کرد: زیارت سید الشهدا توفیقی است که نصیب هرکسی نمی‌شود چرا که این سفر معراج امت رسول الله می‌باشد و زائران باید بدانند که برای این سفر طلبیده شده اند.

ایشان ادامه داد: برای زائران عتبات عالیات وام قرض الحسنه در نظر گرفته شده که زائران می‌توانند با مراجعه به شعب بانک ملی برای سفر زمینی ۲میلیون تومان و برای سفر هوایی ۳ میلیون تومان دریافت کنند.

گفتنی است اهدای بسته فرهنگی به زائرین عتبات، پخش کلیپ، بیان نکات توجیهی و آموزشی توسط سید مجتبی حافظی دبیر ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان استان اردبیل و مداحی مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از دیگر بخش های این مراسم بود.

انتهای پیام///

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 194
بازدید دیروز : 331
بازدید هفته : 2907
بازدید ماه : 8897
بازدید کل : 161893