رئیس دفاتر نهاد رهبری دانشگاه های استان اردبیل: جلسات هم‌اندیشی میان طلاب و دانشجویان در اردبیل برگزار می‌شود

قبل از ظهر امروز حجت الاسلام والمسلمین حسنی رئیس دفاتر نهاد رهبری دانشگاه های استان اردبیل در نشست مشترک با اصحاب رسانه تصریح کرد: در جهت افزایش ژرف وحدت حوزه و دانشگاه، جلسات هم‌اندیشی میان طلاب و دانشجویان در اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل، قبل از ظهر امروز در نشست مشترک با اصحاب رسانه تصریح کرد: با وجود انجام پژوهش های مختلف در دانشگاه، علم دانشگاهی در جامعه پیاده نمی شود.

ایشان افزود: تحقق رسالت ها و اهداف دانشگاه ایجاب می کند که اندوخته های علمی دانشگاه در سطح جامعه مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان افزود: علاوه بر این همکاری و تعامل بین دانشگاه ها و بین حوزه و دانشگاه ضرورت ویژه دارد و بر همین اساس هم اندیشی فرهنگی اجتماعی استان در شرف راه اندازی است.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه محقق اردبیلی به راه اندازی کارگاه های آموزشی هماهنگی ائمه جماعات دانشگاه های استان نیز اشاره و تصریح کرد: در واقع در این کارگاه ها هدف بر این است که ائمه جماعات نه تنها به نماز تکیه داشته بلکه به عنوان مشاور و مبلغ دینی نیز فعالیت کنند.

حجت الاسلام حسنی با تاکید به ضرورت فعال سازی تبلیغ چهره به چهره ادامه داد: در تبلیغ چهره به چهره با ضعف مواجه هستیم و لازم است در دانشگاه ها به این مهم توجه شود.

وی با اذعان به اینکه ۱۶ واحد درسی در مقطع کارشناسی به دروس معارف اختصاص دارد، افزود: استفاده از تمامی ظرفیت های دانشگاه برای تبلیغ دینی مورد تاکید است.

ثبت نام عتبات عالیات و ازدواج دانشجویی

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان  در ادامه صحبت های خود بخشی از برنامه های نهاد را ثبت نام عتبات عالیات از بین دانشگاهیان و خانواده های آن ها عنوان کرد.

به گفته حسنی ثبت نام عتبات عالیات از ۲۵ آذر ماه آغاز شده و تا پنج دی ادامه خواهد داشت و امسال ۹ کاروان هوایی برای اعزام متقضایان در نظر گرفته شده است.

وی با یادآوری اعزام نزدیک به ۳۶۰ زائر در سال گذشته افزود: به دلیل خیل عظیم تقاضا بعد از ثبت نام با قرعه کشی زائران اعزام می شوند.

ازدواج دانشجویی

حجت الاسلام والمسلمین حسنی همچنین از برگزاری جشن ازدواج دانشجویی خبر داد و افزود: ثبت نام برای شرکت در این جشن نیز آغاز شده است.

ایشان در بخش پایانی صحبت های خود اضافه کرد: به علت اهمیت و تاثیرگذاری حماسه پرشکوه ۹ دی ماه در تثبیت نظام جمهوری اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برنامه‌های ویژه ای در سطح دانشگاه‌های استان در ایام منتهی به این روز خواهد داشت که در بصیرت افزایی دانشجویان و جوانان مفید و موثر خواهد بود.

انتهای پیام//

***

***

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 21
بازدید دیروز : 8
بازدید هفته : 156
بازدید ماه : 924
بازدید کل : 152949