رئیس دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های استان خبرداد: راه اندازی دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه در استان

نشست هم اندیشی وحدت حوزه و دانشگاه به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل در محل سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان شب گشته(دوشنبه) در نشست هم اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه که در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد به اهمیت وحدت میان حوزویان و دانشگاهیان اشاره کرد و گفت: در جلسه ی برنامه ریزی برگزاری نشست وحدت حوزه و دانشگاه که در حوزه علمیه برگزار شد تصمیم گرفته شد برخلاف سالهای گذشته که گرامی داشت وحدت حوزه و دانشگاه تنها به یک روز  و چند ساعت خلاصه می شد دبیرخانه ای دائمی راه اندازی شود  و در آن جلسات ماهانه تشکیل شود تا با هم اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه بررسی و راهکارهای کاهش این آسیب ها نیز به صورت علمی و عملیاتی در اختیار مسئولان مربوطه قرار بگیرد.

حسنی گفت: اگر در جامعه شاهد آسیبهای اجتماعی هستیم به دلیل نقش کم علما و اساتید است و برای اینکه بتوانیم با انواع آسیبهای اجتماعی و عقب ماندگی‌های علمی مبارزه کنیم باید برای تقویت نقش وحدت حوزه و دانشگاه تلاش کنیم.

وی در ادامه سخنان خود از آسیب ربوی بودن معاملات بانکی بعنوان جدی ترین مشکل اجتماعی جامعه نام بر و گفت: این مسئله بارها مورد انتقاد مراجع تقلید بوده ست و اساتید این دو نهاد مقدس می توانند می‌توانند با همفکری هم راه مناسبی جهت برون رفتاز این مشکل اجتماعی پیدا کنند.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی معظم رهبری در دانشگاه های استان با بیان اینکه باید اساتید حوزه و دانشگاه دست به کار شوند و در رابطه با حل مشکلات مردم و جامعه تلاش کنند خاطر نشان کرد: توقع جامعه از اساتید حوزه و دانشگاه به مراتب از سایر اقشار مردم بالاتر است.

وی تصریح کرد: اگر از ظرفیت انقلاب اسلامی و وحدت دانشگاه و حوزه بهره‌مند نشویم قطعا پشیمانی حاصل خواهد شد.

مرتضی ابراهیمی، نماینده اساتید دانشگاهی در این نشست نیز در ادامه اظهار داشت: امام خمینی(ره) در رابطه با وحدت حوزه و دانشگاه سخنان گوهرباری دارد که با دقت در این سخنان درمی‌یابیم وحدت حوزه و دانشگاه لازم و ملزوم یکدیگر هستند چرا که حوزه برای رشد بعد دینی انسان و دانشگاه برای رشد بعد علمی و دانش انسان بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: حوزه می‌تواند در عین حال دانش دینی مردم را برای احیای تمدن نوین اسلامی تقویت کند و در عین حال نیز دانشگاه می‌تواند اصل استفاده از عقل و راه کسب دستاوردهای علمی را در جامعه ارتقاء دهد.

نماینده اساتید دانشگاهی تصریح کرد: هدف از وحدت حوزه و دانشگاه این است که انسان را به عنوان یک پدیده واحد مورد توجه قرار دهد و این موضوع باعث می‌شود که در راستای کاهش مشکلات جامعه این دو نهاد تاثیرگذار بتوانند نقش خود را ایفا کنند.

ابراهیمی افزود: حوزه و دانشگاه دو پدیده مهم و تاثیرگذار در جامعه هستند که اگر وحدت بین این دو افزایش یابد قطعا رشد، توسعه و پیشرفت انسانی و اجتماعی برای جامعه ما حاصل می‌شود.

وی اظهار کرد: وحدت حوزه و دانشگاه سبب می‌شود که جامعه از اتفاق ناگوار به دور مانده و افراد جامعه بتوانند در بعد علمی و دینی به نهایت کمال برسند.

گفتنی است در ادامه اساتید حوزه و دانشگاه نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

0 دیدگاه در ”رئیس دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های استان خبرداد: راه اندازی دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه در استان“

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 122
بازدید دیروز : 272
بازدید هفته : 2188
بازدید ماه : 5370
بازدید کل : 130699