رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل تصریح کرد: بصیرت، چراغ تشخیص حق از باطل است

حجت الاسلام والمسلمین حسنی با بیان این امر در جلسه شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی دانشگاه های استان اردبیل، به بیان اهمیت دانشگاهیان در بررسی و حل آسیب های اجتماعی پرداخت و گفت: پرچمدار برنامه های ملی، فرهنگی و مذهبی کشور، دانشگاهیان هستند.

ایشان خاطرنشان کرد: در برگزاری برنامه های ملی و مذهبی؛ دانشگاهیان پرچمدار هستند و سنگین ترین وزنه از لحاظ علمی و فرهنگی بر عهده آنان است.

وی افزود: دانشگاهیان باید در کنار اجرای برنامه های ملی و مذهبی به فکر پرورش اخلاق و منش حرفه ای نیز باشند، چرا که دانشگاه مرکز علم، و تربیت اندیشه و خرد است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با تأکید بر اهمیت بصیرت افزایی تصریح کرد: یکی از معضل هایی که هم اکنون همه ما دچار آن هستیم این است که به جای اصلاح خود به فکر اصلاح دیگران هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به حادثه عظیم ۹ دی، تاکید کرد: بصیرت، چراغ تشخیص حق از باطل است که دانشگاه ها باید در بصیرت افزایی عموم مردم بکوشند، چراکه بصیرت افزایی، مهمترین وظیفه دانشگاهیان است.

دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این جلسه از آمادگی دانشگاه محقق اردبیلی برای برگزاری برنامه های حماسه ۹ دی و دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ایام الله دهه مبارک فجر باید به درستی تبیین و ارائه شود.

صادقی با بیان اینکه روحیه ولایت مداری، اخوت اسلامی و اولویت فرهنگ از شاخصه های اساسی دانشگاهیان استان است، افزود: در اجرای برنامه های ملی و مذهبی نیز باید این سه عنصر را ملاک امور خود قرار دهیم.

گفتنی است در ادامه روسای دیگر دانشگاه ها و معاونین فرهنگی نقطه نظرات خود را مطرح نمودند.

***

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 181
بازدید دیروز : 331
بازدید هفته : 2894
بازدید ماه : 8884
بازدید کل : 161880