رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل: خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت در مکتب اهل بیت(ع) است

بعد از ظهر امروز نشست صمیمی کارکنان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل و اساتید گروه معارف اسلامی دانشگاه محقق اردبیلی با سرپرست جدید این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت در مکتب اهل بیت(ع) است؛ چراکه این راه، راه اهل بیت(ع) است.
وی با اشاره به مدیریت حکیمانه مقام معظم رهبری، افزود: ما در همه حال مدیون خون شهدا و ایثارگری های رزمندگان هستیم.
حسنی همچنین نحوه استفاده حضرت علی(ع) از بیت المال را یادآور شد و تصریح کرد: الگوی ما نیز در مدیریت دانشگاه باید این چنین باشد.

دکتر عزیز حبیبی نیز با اشاره به وضعیت آسیب های اجتماعی در جامعه، گفت: آسیب های اجتماعی در دانشگاه نسبت به جامعه بسیار کم است، ولی همین اندازه کم نیز تاسف آور است.
وی نقش اساتید گروه معارف اسلامی را در به حداقل رساندن این آسیب ها بسیار مهم دانست و افزود: نگاه و برخورد دلسوزانه اساتید دانشگاه، به ویژه اساتید گروه معارف، می تواند تاثیر بسیار مهمی در این زمینه داشته باشد.
حبیبی با بیان اینکه صرفه و صلاح دانشگاه باید در همه امور در نظر گرفته شود، تصریح کرد: علی رغم رشد سریع رشته ها در دانشگاه، از نظر فضای آموزشی عقب هستیم.
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی همچنین با اشاره به درخواست گروه معارف اسلامی دانشگاه مبنی بر تغییر محل فعلی استقرار این گروه در دانشکده علوم، افزود: تلاش می کنیم با بازدید از ساختمان شیخ صفی دانشگاه، محل مناسب و بهتری را برای گروه آموزشی معارف اسلامی در این ساختمان اختصاص دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین احمد شجاعی مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه اعتماد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای بار دوم برای ریاست یک شخص در یک دانشگاه بسیار کم اتفاق افتاده است، افزود: این اعتماد دوباره به دکتر حبیبی نشان از یک عقبه خوب است.
وی با بیان اینکه پیشنهادات گروه معارف اسلامی دانشگاه صرفاً برای پیشبرد اهداف دانشگاه است، تصریح کرد: این گروه آموزشی زیرنظر معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فعالیت می کند و نیازمند توجه ویژه است؛ چراکه دروس معارف جزو دروس مهم به حساب می آید و همه دانشکده ها با آن سر و کار دارند.
شجاعی همچنین ضمن برشمردن انتظارات این گروه آموزشی از مجموعه دانشگاه، خواستار اختصاص محل مناسب و بهتر از محل فعلی برای استقرار این گروه شد.
گفتنی است در ادامه مسئولان و اعضای حاضر در این جلسه پیرامون مسائل مطروحه به تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام///

***

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 255
بازدید دیروز : 482
بازدید هفته : 3389
بازدید ماه : 12658
بازدید کل : 176509