رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل: ایجاد تحول در جامعه نیازمند حمایت از دانشگاه به عنوان مبدأ تحولات است

صبح امروز جلسۀ شورای دانشگاه محقق اردبیلی با حضور استاندار اردبیل در محل اتاق شورای دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل در این جلسه گفت: دانشگاه مبدأ تحول است و ایجاد تحول در جامعه نیازمند حمایت از دانشگاه به عنوان مبدأ تحولات است.

وی با بیان اینکه بخشی از ضعف های جامعه به دلیل قطع ارتباط با دانشگاه و حوزه است، افزود: اگر در حال حاضر مشکلاتی را در جامعه شاهد هستیم، بیانگر آن است که دستگاههای اجرایی یک مسیر جداگانه ای را از دانشگاه و حوزه برای خود اخذ کرده است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: اگر می خواهیم در مسیر جامعه آرمانی حرکت کنیم باید همه احساس وظیفه کنیم و در راستای مسئولیت های اجتماعی قدم برداریم.
وی با بیان اینکه اساتید دانشگاه محقق اردبیلی دارای پشتوانه علمی بالایی هستند، اظهار داشت: اگر به این اساتید بها داده شود، قطعا می توانند در سطح ملی به چهره های تاثیرگذار تبدیل شوند.
حجت الاسلام حسنی تصریح کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل برنامه های متعددی اجرا می کند اما از فضای فیزیکی مورد نیاز برخوردار نیست بنابراین انتظار می رود استانداری در زمینه احداث ساختمان مستقل برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها مساعدت نماید.

 

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در ابتدای این جلسه تصریح کرد: تعامل این دانشگاه با استانداری و ادارات دیگر در بالاترین سطح خود قرار دارد و این تعامل را بیش از پیش تقویت خواهیم کرد تا در زمینه رشد و توسعه متوازن گام های مثبتی برداریم.
دکتر عزیز حبیبی اضافه کرد: این دانشگاه حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو دارد که حدود ۷ هزار و ۵۰۰ نفر در مقطع کارشناسی، ۲ هزار و ۹۰۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۶۵۰ نفر در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند.
وی با بیان اینکه این دانشگاه حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر پژوهشگر آماده کار دارد، اظهار کرد: این نیروهای رایگان ظرفیت و پتانسیل قابل اتکایی هستند که می توان از علم و دانش آنها در رشته های مختلف برای پیشبرد اهداف توسعه نگرانه استان استفاده کرد.
حبیبی با اشاره به اینکه حدود ۴۰۰ نفر عضو هیات علمی با مرتبه های علمی مختلف در دانشگاه محقق اردبیلی وجود دارد، ادامه داد: می تواند از علم و دانش این اساتید در راستای حل معضلات استان استفاده کرد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه هزینه ها را به سمت رشد کمی و کیفی رشته های تحصیلی سوق دهیم، تصریح کرد: رشته هایی در دانشگاه محقق اردبیلی دایر است که در شرایط فعلی جامعه مورد نیاز بوده یا در آینده مورد نیاز خواهد بود و باید چنین رشته هایی را افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینکه پروژه های اولویت دار دانشگاه را مشخص کردیم و تسریع در پیشرفت پروژه ها را در دستور کار قرار داده ایم، اضافه کرد: دانشگاه به سبب تصویب هیات امنا، اختیاراتی دارد که دستگاه های دیگر ندارد بنابراین می توانیم با جایجایی اعتبارات، اولویت های دانشگاه را در برنامه های کوتاه مدت قرار دهیم.

 

مهندس اکبر بهنام جو استاندار اردبیل در ادامۀ این جلسه با بیان اینکه اعتقاد ویژه ای به دانشگاه داریم، افزود: کشور در زمان سختی قرار دارد و هنر آن است که در شرایط سخت کار کنیم.

وی با بیان اینکه به همه دستگاه ها ابلاغ کردیم که برنامه چند ساله تدوین کنند، اضافه کرد: با اجرای برنامه های چند ساله می توان به صورت منظم و برنامه ریزی شده در مسیر رشد و توسعه گام برداشت.

بهنام جو با اشاره به اینکه باید برنامه چند ساله دانشگاه محقق اردبیلی هم تدوین شود، افزود: برنامه باید سال به سال اجرا شود تا در طول چند سال اهداف برنامه چند ساله محقق شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه استانداری آماده کمک به دانشگاه است، تصریح کرد: باید با حل مشکلات موجود در دانشگاه، بتوانیم این مرکز علمی- آموزشی را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه ارتباط دانشگاه با صنعت و دستگاه های اجرایی باید تقویت شود، افزود: دستگاه های اجرایی را موظف به استفاده از ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه می کنیم اما پژوهش های اساتید باید کاربردی شود تا منجر به افزایش بهره وری در بخش های مختلف شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه می توان مشکلات را رفع کرده و کارها را پیش برد، اظهار کرد: این کار شدنی است اما باید پیگیری های لازم انجام شود تا بتوانیم به حق و حقوق خود برسیم.

گفتنی است در ادامه جلسه روسای دانشکده های دانشگاه محقق اردبیلی مشکلات، انتقادات، نقطه نظرات و مطالبات خود را مطرح نمودند.

شایان ذکر است بعد از اتمام جلسه اعضای شورای دانشگاه به همراه استاندار اردبیل از نزدیک در جریان طرح های عمرانی دانشگاه اعم از ساختمان فاز دوم علوم انسانی، کتابخانه مرکزی دانشگاه، فاز دوم و سوم دانشکده فنی و مهندسی و یادمان شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی قرار گرفتند.

انتهای پیام///

*******

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 185
بازدید دیروز : 331
بازدید هفته : 2898
بازدید ماه : 8888
بازدید کل : 161884