رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل تشریح کرد: توطئه های دشمنان اسلام برای چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی/ مشکلات کشور را نباید به پای نظام مقدس جمهوری اسلامی ثبت کرد

قبل از ظهر امروز نشست تخصصی بررسی نظریه بخش محرومیت زدایی به عنوان نقشه الگوی پیشرفت اسلامی به همت دفتر هم اندیشی استادان دانشگاه محقق اردبیلی با حضور حجت الاسلام والمسلمین کشوری دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی حجت الاسلام مسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل در ابتدای این نشست انقلاب اسلامی را بستر توسعه الگوی پیشرفت اسلامی عنوان کرد و گفت: ایستادگی انقلاب اسلامی مدیون ایثارگری، اخلاص، شهادت و تلاش شبانه‌روزی جوانان است و حفظ این نظام ملزم به افزایش تلاش است.

ایشان ضمن اشاره به اهمیت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی افزود: دشمنان برای چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی توطئه های سنگینی مدِّ نظر شوم خود دارند که به حول قوه ی الهی شکست خواهند خورد.

وی انقلاب اسلامی را بزرگترین معجزه تاریخ اسلام عنوان کرد و اظهار داشت: در مقابل انواع توطئه های بیش از ۵۰ ابر قدرت دنیا ایستادگی کردیم و این عنایت خداوند متعال و ائمه معصومین علیهم السلام است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اردبیلی در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد؛ تشریح کرد: عظمت، اقتدار و امنیت امروز کشور را مدیون اخلاص شهدا و تدبیرات حکیمانه مقام معظم رهبری هستیم و باید با تمام وجود خود پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از نقشه دشمنان ارتباط دادن مشکلات به نظام اسلامس است؛ گفت: مشکلات امروز کشور را نباید پای نظام مقدس جمهوری اسلامی ثبت کرد.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی:

مدیران اشرافی، سرطان رشد و توسعه کشور/ راه حل مسئله محرومیت زدایی به عنوان آفت جامعه؛ نظریه تعرُّف است

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی کشور در ادامه این نشست به تشریح نظریه بخش محرومیت زدایی و الگوی پیشرفت اسلامی پرداخت و گفت: الگوی پیشرفت اسلامی برای تمامی مشکلات کشور به ویژه مسئله محرومیت زدایی به عنوان یک آفت؛ راهکار مناسب  موجود است که نظریه تعرُّف راه حل این مسئله است.

وی آسیب های فعلی کشور را مورد بحث و بررسی قرار داد و اظهار داشت: جمع‌بندی ما از ناکارآمدی هایی که در کشور موجود است سه دیدگاه اساسی موجود است.

حجت الاسلام کشوری ادامه داد: دیدگاه اول اعتقاد به ربط داشتن مشکلات کشور به نظام جمهوری اسلامی است و می‌خواهد بیان کند که نظام دینی نمی‌تواند مشکلات را حل کند. دیدگاه دوم متوجه ساختن مدیران از مشکلات موجود است و می خواهد بگوید کشوری که به دنبال عدالت است، نسبت به هدف گذاری دچار اشتباه نمی شود. دیدگاه سوم نیز تغییر محاسبات و دیدگاه است.

ایشان با بیان اینکه متاسفانه سرطان توسعه کشور مدیران اشرافی همستند بیان داشت: اگر مدیران کشور تغییر کنند ولی محاسبات مربوطه بر مبنای نئوکینزی ها اداره شود دچار مشکل خواهیم بود و الگوی پیشرفت اسلامی را در دیدگاه سوم مدنظر است.

کشوری در پایان صحبت‌های خود به تشریح نظریه تعرُّف پرداخت و  با بیان اینکه تنظیم غلط روابط انسانی را برابر محرومیت زدایی است؛ تاکید کرد: نظریه تعرُّف اکسیری است که به شما قدرت تنظیم درست روابط انسانی را میدهد و از محرومیت زدایی جلوگیری می کند.

گفتنی است حجت الاسلام کشوری مهارت های مختلف محرومیت زدایی را تشریح کرد و در بخش پایانی نشست استادان حاضر در جلسه نظرات خود را مطرح نمودند.

انتهای پیام///

***

***

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 193
بازدید دیروز : 331
بازدید هفته : 2906
بازدید ماه : 8896
بازدید کل : 161892