رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل: حب مقام و قدرت دنیا انسان را از عاملان به شهادت رسیدن امام زمان خود می شود

ظهر امروز مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در ششمین روز از ماه محرم با حضور مسئولان دانشگاه، جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان در محل مسجد دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی به بیان اهمیت و ارزش زیارت امام حسین علیه السلام پرداخت و افزود: هرکسی در این دنیا امام حسین(ع) را در کربلا زیارت کند، طبق روایات ائمه معصومین(ع) همانند آن است که به عرش الهی رفته و خداوند متعال را زیارت کرده باشد.

وی ادامه داد: اگر انسان بداند در زیارت امام حسین (ع) چه اندازه ثواب و ارزش و منزلت است، به فرمودۀ امام باقر(ع) از شوق آن می میرد.

ایشان با اشاره به داشتن اخلاص در امورات زندگی، خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) بانهایت ایثار از تمام دارایی خود در راه اعتلای کلمه توحید و خداوند متعال گذشت، و خداوند متعال چنان درجاتی به این امام همام عطا نمود که مهمترین آن باب النجاة بودن برای امت اسلام است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی تاکید کرد: باب نجات بودن امام حسین(ع) به این معنا نیست که هر خطایی را مرتکب شده و در ماه عزای سیدالشهدا (ع) با گریه کردن به آن حضرت انتظار آمرزش گناهانمان را داشته باشیم.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل در ادامه صحبتهای خود با اشاره به پیامهای مهم عاشورا، گفت: حب مقام و قدرت دنیا انسان را از عاملان به شهادت رسیدن امام زمان خود می شود.

وی ادامه داد: همه جا کربلا و هرزمانی عاشورا است و امروز نیز متاسفانه در وسعت بزرگتری هستند کسانی که بخاطر مقام و قدرت دنیوی آمادۀ ریخته شدن آبروی یک انسان هستند.

ایشان در بخش پایانی صحبت های خود گفت: اگر کسی بخواهد حسینی وار زندگی کند، هر حرکت سیدالشهدا(ع) همانند چراغی راه را بر جویای هر حقیقتی نشان می دهد و آشکار می سازد.

گفتنی است دانشگاهیان با مداحی کربلایی کمال جوادی محزون شده و در سوگ حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و شهدای نینوا به سینه زدند.

شایان بذکر است در هرروز از مراسم عزاداری امام حسین(ع) اساتید و کارکنان دانشگاه بصورت خودجوش در احسانات این مجالس شرکت می کنند.

انتهای پیام///

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 254
بازدید دیروز : 482
بازدید هفته : 3388
بازدید ماه : 12657
بازدید کل : 176508