رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان: شهدا پرچمداران انقلاب مهدوی هستند

صبح امروز مراسم بدرقۀ ۶۰۰ نفراز زائران راهیان نور بسیج دانشجویی استان اردبیل باحضور سرهنگ عبدی معاون هماهنگ کننده و سرهنگ اسدی معاون اجرایی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل و حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و روسای دانشگاه های اردبیل در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل در جمع زائران دانشجوی راهیان نور به تبیین ارزش های دفاع مقدس و آرمان های شهدا پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی ایران مقدمه ای برای تحقق انقلاب عدالت گستر مهدوی است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز پرچمدار اسلام ناب محمدی در جهان است، گفت: همه ما وظیفه داریم تا با عمل به رهنمودهای مقام عظمای ولایت در راه اعتلای انقلاب اسلامی بکوشیم چراکه امروز تنها پرچمدار اسلام ناب محمدی در جهان، انقلاب اسلامی ایران است.

ایشان به برکات سفر معنوی راهیان نور دانشجویی اشاره کرد و گفت: امروز کشور ما به برکت خون شهدا، رهبری داهیانۀ امام خامنه ای (مدظله العالی) و وحدت ملی اداره می شود.

حجت الاسلام حسنی به هجمه های روز افزون دشمنان ایران اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: کشور ما به دلیل اینکه بر مدار حق است و در عالم فعلی پرچمدار اسلام ناب محمدی است، خداوند نیز حامی این ملت است.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان در پایان سخنان خود به گام دوم انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: امروز با پشت سر گذاشتن ۴۰ سالگی انقلاب که نشان از تثبیت انقلاب بود، وارد گام دوم انقلاب شدیم که در این مرحله نیز با بهره گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش جوانان بصیر و انقلابی، این مرحله  نیز همچون گام اول، با موفقیت پشت سر گذاشته خواهد شد.

وی از راهیان نور به عنوان گنجینه گران بهای معنوی یاد کرد و گفت: شهدای ما از فتح المبین تا شلمچه و کارون خون خود را به انقلاب اسلامی اهدا کردند تا اسلام و وطن ثابت و پابرجا به مسیر خود یعنی اتصال انقلاب اسلامی ایران به انقلاب عالم گیر مهدوی ادامه دهد.

ایشان با بیان اینکه شهدا خون دادند تا پرچم ولایت در کشور ما برافراشته شود، از دانشجویان زائر خواست: بعد از بازگشت از این سفر نورانی در تداوم راه شهدا و اعتلای انقلاب اسلامی تلاش کنند.

اسحق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اردبیل نیز در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس از تمام کسانی که در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در جامعه تلاش می کنند قدردانی کرد و گفت: دفاع مقدس و شهدا نشان دادند که در عصر ما نیز انسان های اسطوره ای وجود دارند و می توانند برای نسل جدید و آیندگان به عنوان نمونه و الگو مطرح شوند.

وی با بیان اینکه شهدای ما چراغ راه و راهنمای ما در طی مسیر و رسیدن به سعادت محسوب می شوند خاطرنشان کرد: تاریخ نشان داده است که انسان بدون چراغ راهنما، از مسیر حرکت منحرف خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اردبیل در ادامه سخنان خود به بیانات شهید مطهری در این عرصه اشاره کرد و گفت: سعادت در انتظار کسانی است که در سیر الی الله ثابت قدم باشند و در این راه شهدا بعنوان الگوهای عملی طی طریق و رسیدن به لقاء الله به حساب می ایند.

گفتنی است مداحی اباسلط ابراهیمی و زیارت قبور شهدای گمنام دانشگاه آزاد اردبیل از جمله برنامه های این مراسم بود

شایان ذکر است کاروان دوم راهیان نور دانشجویی استان متشکل از دانشجویان خواهر دانشگاههای استان ۲۰ اسفند ماه از دانشگاه محقق اردبیلی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس عازم جنوب کشور خواهند شد.

انتهای پیام///

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 21
بازدید دیروز : 8
بازدید هفته : 156
بازدید ماه : 924
بازدید کل : 152949