رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل: پاسداشت واقع غدیر، قدمی برای پیشرفت به سمت ظهور/ اساس دین اسلام، ولایت است

ظهر امروز حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در روز غدیر، دین اسلام برای امت کامل گردیده است؛ گفت: اساس دین نعمت ولایت و پیروی از آن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، ظهر امروز مراسم گرامیداشت سالروز واقعۀ غدیرخم در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل ضمن تبریک دهۀ امامت و ولایت، به بیان احادیثی پرداخت و تصریح کرد: خداوند متعال برای هر امتی هادی قرار داده است و چراکه هادی مردم ولی زمان است.

وی با اشاره به غصب شدن حق امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام، حدیثی از امام صادق(ع) را یادآور شد و افزود: اگر دو نفر در خصوص اتفاقی شهادت دهند، حکم صادر می شود در حالی که در واقعه غدیر ده ها هزار نفر بودند ولی بعد از سه ماه به بهانه های واهی حقوق امام علی (ع) را غصب کردند.

ایشان اضافه کرد: به همین دلیل است که ارزش روز غدیر در آسمان ها بالاتر از زمین است.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی با بیان اینکه شیعه واقعی بودن امام علی (ع)، زحمت و تلاش بیشتری را ضروری می کند، گفت: اگر کسی همه چیز داشته باشد بطوریکه ۱۰۰۰ سال عمرکند، ۱۰۰۰ مرتبه در راه خدا جهاد و حج کامل بجا آورد و در نهایت بین صفا و مروه در راه خدا به شهادت برسد؛ اگر ولایت علی علیه السلام را قبول نکرده باشد، ارزشی ندارد.

وی تصریح کرد: موضوع اصلی غدیر، ولایت است و آن یعنی اطاعت و عدم اطاعت از ولی خدا مشکل اصلی بشریت است.

حسنی با اشاره به غربت واقعه غدیر در جامعه امروزی تاکید کرد: برای رفع غربت از ولایت کمترین کار آن است که غدیر به دیگران معرفی شده و ثبت جهانی گردد.

وی افزود: اگر غدیرخم مثل عاشورا پاس داشته شود آنگونه که خود اهل بیت علیهم السلام فرموده اند، می توان گفت قدمی برای فرج حضرت حجت برداشته ایم.

انتهای پیام///

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 190
بازدید دیروز : 408
بازدید هفته : 2783
بازدید ماه : 11989
بازدید کل : 185977