رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور: مهمترین ماموریت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها توجه به دروس معارف است

نشست اساتید گروه معارف اسلامی دانشگاههای استان اردبیل با رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در نشست با اساتید گروه معارف اسلامی دانشگاه های استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه برای انتقال ارزش ها و مفاهیم بهترین فرصت را در اختیار داریم، گفت: اکنون ما با نسلی مواجه هستیم که با انواع و اقسام و جلوه های مختلف شبهه نسبت به باورها و اندیشه های سیاسی، اجتماعی و انقلاب اسلامی برخورد می کنند.
وی با بیان اینکه مدرسان دروس معارف اسلامی مدرس یک درس تخصصی بوده و در کنار آن مشاور دانشجویان، مدافع انقلاب و نظام و اسلام هستند، افزود: در فرآیند انتخاب اساتید گروه معارف اسلامی نظارت های سختی وجود دارد.
رستمی با بیان اینکه مهمترین ماموریت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها توجه به دروس معارف است، تصریح کرد: مقوله تربیت در دروس معارف باید به عنوان یک اصل اساسی دیده شود.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور با بیان اینکه این تریبون برای تبلیغ دین در اختیار ما قرار گرفته است، گفت: به معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد نیز ماموریت داده شده تا با دانشگاه معارف و نشر معارف در ارتباط باشد و در روند تدوین کتب به گونه ای عمل شود تا هر دوره شاهد کتاب های جدیدی باشیم.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۳۰ عنوان جلد کتاب برای ۱۲ الی ۱۶ واحد دروس معارف اسلامی در دانشگاه های مختلف وجود دارد، افزود: بحث مهارت افزایی اساتید دروس معارف نیز جزو الزامات ما می باشد.
رستمی تصریح کرد: با وجود ۱۱ نفر عضو هیات علمی در گروه معارف اسلامی دانشگاه محقق اردبیلی، می توان یک مجله علمی پژوهشی نیز در این گروه تاسیس کرد.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل نیز با بیان اینکه ۱۲۰ نفر استاد دروس معارف اسلامی در دانشگاه های استان اردبیل فعالیت می کنند، گفت: از این تعداد ۲۰ نفر عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه ها هستند و مابقی به عنوان حق التدریس در دانشگاه ها حاضر می شوند.
وی با بیان اینکه تقویت باورهای دینی دانشجویان بر عهده اساتید گروه معارف اسلامی قرار داده شده است، گفت: از افرادی که شایستگی تدریس دروس معارف اسلامی را دارند دعوت می کنیم تا به این عرصه وارد شوند.
گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در نشست به ارائه دیدگاه های خود پرداختند.

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 190
بازدید دیروز : 408
بازدید هفته : 2783
بازدید ماه : 11989
بازدید کل : 185977