مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و عزاداری شب شهادت حضرت علی(ع) در دانشگاه محقق اردبیلی

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل: عظمت شب قدر بخاطر نزول قرآن کریم است/ مهجوریت قرآن در میان امت اسلام.

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و عزاداری شب شهادت حضرت علی(ع)، شامگاه چهارشنبه با حضور جمعی از دانشگاهخیان و عموم مردم اردبیل در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، اجرای گروه تواشیح و مدیحه سرایی نجم دانشگاه، قرائت زیارت امین الله، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، قرائت دعای جوشن کبیر و مراسم پرفیض و معنوی قرآن به سر و “بک یا الله” از دیگر برنامه های این مراسم بود.

حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی در این مراسم به تشریح مقام، منزلت و ارزش شب های قدر پرداخت و گفت: شب قدر هدیه ای گرانقدر از سوی خداوند متعال به امت رسول اکرم صلی الله علیه وآله و سلم است.

وی ادامه د اد: عظمت شب قدر بخاطر نزول قرآن کریم است که خداوند متعال قرآن را وسیله شفا و رحمت برای مومنین قرار داده است.

حجت الاسلام حسنی با اظهار اینکه قرآن کریم در بین مسلمانان فراموش شده است، بیان داشت: متاسفانه امروزه قرآن را در مجالس ختم و اموات خود استفاده می کنیم درحالیکه کلید معرفت انسانی در قرآن است و آن سوره حمد است.

ایشان با تاکید بر اینکه قرآن در میان امت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم مهجور مانده است، گفت: قرآن موجب نورانیت مجالس است و باید مسلمانان در تمامی مجالس خود اعم از مجالس عروسی نیز از آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به مراسم بک یا الله و قرآن به سر در لیالی قدر تصریح کرد: هدایت بشریت، رستگاری ما، عزت ما، آموزه های دینی و زندگی ما در قرآن است و باید در زیر سایۀ آن از خداوند متعال عفو، بخشش و توفیق عبودیت مسئلت بجوییم.

حسنی با نقل حدیث ثقلین از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، تاکید کرد: قرآن کریم و ولایت اهل بیت علیهم السلام در کنارهمدیگر وسیله تقرب به خداوند متعال هستند و بدون یکی از آن ها نمی توان به تقرب الهی دست یافت.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل در بخش پایانی صحبت های خود به برخی از آسیبهای اجتماعی در جامعه اشاره کرد و تاکید کرد: بزرگترین هدف امروز دشمنان اسلام، سلب غیرت از مردان و حیا از دختران و زنان است.

انتهای پیام///

 

 

0 دیدگاه در ”مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و عزاداری شب شهادت حضرت علی(ع) در دانشگاه محقق اردبیلی“

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 26
بازدید دیروز : 386
بازدید هفته : 1232
بازدید ماه : 6180
بازدید کل : 137233