معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها: رویکرد اجتماعی روحانیت افزایش یابد/صبوری مادران شهدا مسبب بنیانگذاری حکومتی براساس ضوابط و قواعد مکتب اهل بیت(ع) شد

باسمه تعالی

در گردهمایی ائمه جماعات دانشگاههای استان اردبیل مطرح شد؛

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها: رویکرد اجتماعی روحانیت افزایش یابد/صبوری مادران شهدا مسبب بنیانگذاری حکومتی براساس ضوابط و قواعد مکتب اهل بیت(ع) شد

قبل از ظهر امروز مراسم گردهمایی ائمه جماعات دانشگاههای استان اردبیل به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای این استان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی صالحی با بیان اینکه جریان ایثار و فداکاری در طول تاریخ اسلام بوده و بسته نخواهد شد، گفت: صبوری مادران شهدا و خانواده های معظم شهیدان اغلب به معنای واقعی بنیانگذار حکومتی بود که براساس ضوابط و قواعد مکتب اهل بیت علیهم اسلام شکل گرفت.

ایشان با تبیین دشمنی استکبار جهانی در بخش های مختلف علیه انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی تجلی میراث ماندگار هزاران نبی مکرم و بزرگواری است که از جانب خداوند متعال مبعوث شده اند تا رشادت های تاریخی را بیافرینند.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور با تاکید بر دو اصل ادراک سازی و مدیریت دانش در محیط دانشگاه، در تشریح ادراک سازی گفت: در طول تاریخ تبلیغ و ایجاد تصویر در اذهان مخاطب یکی از توطئه های دشمنان اسلام بوده است که نمونه آن مظلومیت امیرالمومنین حضرت علی بن ابیطالب علیه اسلام در برهه ای از زمان است.

وی با بیان اینکه دانشجویان قبل از تاثیر پذیری مستقیم از ائمه جماعات و روحانیت، از رسانۀ پیام میگیرد، اظهار کرد: نحوه و نوع لباس پوشیدن، نحوۀ بیان، ارتباط و حضور در فضای مجازی بخش های مهمی از رسانه است و معنای اصلی از رسانه فقط فضای مجازی نیست.

حجت الاسلام محمد مهدی صالحی در تشریح مدیریت دانش به عنوان دومین موضوع مهم در محیط دانشگاه، به اولویت بندی در امورات تاکید کرد و بیان داشت: امروز روحانیت باید در کنار مردم بودن را تقویت کنند و رویکرد اجتماعی روحانیت نسبت به گذشته افزایش یاید.

گفتنی است در ابتدای برنامه حجت السلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل با اشاره به اهمیت فضای مجازی و تاثیر پذیری دانشجویان از این فضا، گفت: گاهی تاثیرپذیری به حدی است که جوان را ناامید از زندگی میکند.

وی افزود: یکی از وظائف روحانیت این است که انقلابی گری و آرمان های انقلاب اسلامی را در دانشگاه ها ترویج دهند.

ایشان با تاکید بر تبلیغ چهره به چهره و اهمیت تاثیر آن، تصریح کرد: ما باید به عنوان پدر معنوی دستگیر و کمک کار جوانان باشیم.

انتهای پیام///

 

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 29
بازدید دیروز : 32
بازدید هفته : 503
بازدید ماه : 2001
بازدید کل : 152570