نشست مجمع تشكل هاي دانشجويي دانشگاه هاي استان اردبيل

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بچه هاي مسجد دانشگاه علوم پزشكي اردبيل، ساوالان نيوز، نشست مجمع تشكل هاي دانشجويي دانشگاه هاي استان به مناسبت فرارسيدن روز دانشجو ، روز شنبه،‌پانزدهم آذرماه با حضور استاندار محترم اردبيل برگزار گرديد.
اين نشست كه با شركت كليه اعضاي تشكل هاي دانشجويي استان در سالن شهيدان نوعي اقدم دانشگاه علوم پزشكي اردبيل برگزار مي شد، ساعت ۱۲:۴۵ ، پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، با تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد توسط جناب آقاي فيضي، عضو كانون قرآن و نهج البلاغه دانشگاه علوم پزشكي اردبيل، آغاز شد. سپس سرود مقدس جمهوري اسلامي ايران در سالن طنين انداز شد.
اولين سخنران نشست، جناب آقاي دكتر فرهاد پورفرضي، رياست محترم دانشگاه علوم پزشكي اردبيل بود كه جهت عرض خيرمقدم به دانشجويان، استاندار و مسئولان محترم استان به روي سن آمدند.
در ادامه حجه الاسلام والمسلمين كاظم معاضدي عالي، رئيس دفاتر نهاد در دانشگاه هاي استان، به روي سن آمده و ضمن تبريك فرارسيدن روز دانشجو و گوشزد فرازهايي از سخنان مقام معظم رهبري در باره روز دانشجو و ۱۶ آذرماه به ايراد سخنراني پرداختند.
سپس كليپ روز دانشجو كه توسط تيم رسانه اي دانشگاه علوم پزشكي اردبيل تهيه و تدوين شده بود، پخش شد .
در ادامه از استاندار محترم استان، جناب آقاي دكتر خدابخش دعوت شد تا به ايراد سخنراني بپردازند.
مجید خدابخش اظهار داشت آینده این نظام و انقلاب به دست دانشجویان و جوانانی است که امروز باید خود را آراسته به بهترین صفات و ویژگی‌های دفاع از این سنگر حقیقی کنند و سعی و تلاششان را به کار ببندند تا نظام جمهوری اسلامی ایران بتواند در آینده در مسیر عزت و شرافتمندی واقعی قدم بردارد.
وی به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) که انقلاب دوم نامیده شد، اشاره کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس هم تعداد کثیری از شهدای ما از دانشجویان و یا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بودند که به جرأت می‌توان گفت که دانشجویان همواره در استکبارستیزی پیشقدم بوده‌اند.
استاندار اردبیل به نقش‌آفرینی دانشجویان در دوره سازندگی و مشارکت آنان در حوزه‌هایی نظیر صنایع موشکی اشاره کرد و افزود: در چند سال اخیر جنبش دانشجویی در عرصه‌های علمی از جمله صنایع دانش‌بنیان، فناوری اطلاعات، نانو و هوا و فضا نقش برجسته‌ای در پیشرفت علمی کشور ایفا کرده است.
خدابخش تصریح کرد: معتقدم دانشجویان به عنوان الگو برای خیل عظیمی از جامعه هستند بنابراین به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید تمام توان خود و بدنه اجرایی استان را در حمایت از فعالیت‌های سازنده دانشجویان قرار می‌دهم تا بستر مناسب‌تری برای استفاده از اندیشه‌های ناب این قشر پویا و امیدآفرین فراهم شود.
پس از ايشان، نوبت به دانشجويان رسيد تا نشست شكل جلسات پرسش و پاسخ به خود بگيرد. نماينده هاي تشكل ها ، درباره مشكلات دانشجويان در دانشگاه ها با استاندار و مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان درد دل نمودند. اين دو بزرگوار نيز با سعه صدر به سخنان دانشجويان گوش فراسپردند و پاسخ هاي آنها را اعلام نمودند.
پايان بخش نشست، انتخاب دبير مجمع تشكل هاي دانشجويي استان بود كه با برگزاري انتخابات بين دانشجويان برگزار شد و جناب آقاي حسنلي، مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه محقق اردبيلي به عنوان دبير مجمع تشكل هاي دانشجويي دانشگاه هاي استان اردبيل به مدت يك سال انتخاب گرديد.

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 190
بازدید دیروز : 408
بازدید هفته : 2783
بازدید ماه : 11989
بازدید کل : 185977