نشست معرفتی حلقه های صالحین بسیج صدا و سیما در دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل: در عصر کنونی باید بسیجی وار وارد میدان های نبرد با دشمنان اسلام شد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان در ابتدای نشست معرفتی حلقه های صالحین بسیج صدا و سیما ضمن عرض خیر مقدم به حضار به تبیین ویژگی های بسیج پرداخت و گفت: بسیج شجره طیبه ای است که همیشه در حال پرتوافشانی است.

وی به شهدای گرانقدر ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: اغلب شهدای دفاع مقدس از اقشار مختلف عضو شجره طیبه بسیج بودند.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان به تشریح وقایع قرن ۱۵ پرداخت و گفت: شهدای اسلام برای آبیاری درخت اسلام از قرن ۱۵ تاکنون جان خود را برای احیای دین  و در را ه کسب رضای خداوند متعال نثار کردند.

حسنی با بیان اینکه ایران اسلامی اکنون پرچمدار ولایتمداری در جهان است، گفت: شهدا انسان های شایسته ای هستند که جان خود را تقدیم ذات خداوند متعال کردند.

وی گفت: همه وظیف داریم تا با درک شرایط در مسیر ولایت قدم برداریم و در این مسیر با تمام وجود در مقابل ناحقان بایستیم.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مسیر این عالم مشخص است، گفت: عصر کنونی نیز با تمام پیچیدگی های خود، مسیر مشخصی را در مورد جبهه های حق و باطل متصور است.

حسنی در ادامه سخنان خود از شهدا بعنوان انسان های عاقبت بخیری که موجب عزت و اقتدار کشور هستند نام برد و گفت: شهدا رفتند تا حتی یک وجب از خاک این کشور نیز به دست دشمنان اسلام نیافتد.

وی به وظیفه کنونی بسیج اشاره کرد و گفت: حفظ ویژگی های بسیج و بسیجی وار وارد میدان های جنگ در عرصه های فرهنگی شدن رسالت عظیم بسیج در عصر کنونی است چونکه دشمن با تمام توان خود امروز حتی در خانه های ما نیز نفوذ کرده است، بنابراین ما نیز باید همچون دوران جنگ سخت با تمام وجود و بسیجی وار به مقابله با دشمنان بپردازیم.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان از فضای مجازی، ماهواره و گوشی های تلفن همراه بعنوان میدان مبارزه نام برد و گفت: بسیجیان امروز موظف هستند تا با تسلط بر دانش روز و مسلط شدن بر تکنولوژی های روز در این عرصه حضور پیدا کنند تا با توکل بر خداوند متعال در این میدان نیز سرافراز شوند.

وی از نیازهای جوانان چون مسئله ازدواج، اشتغال و مسکن بعنوان عرصه های تهدید نام برد و گفت: همه باید تلاش کنیم تا نیاز های جوانان این آب خاک تامین شود تا دشمن فرصت نفوذ در جوانان را پیدا نکند.

آیت الله سید محمد قائم مقامی استاد حوزه و دانشگاه نیز در این نشست به تبیین ویژگی های یک انسان بسیجی پرداخت و گفت: در همه اعصار بخصوص عصر حاضر که برهه ای حساس و شگفتی آور است، باید ویژگی های یک بسیجی در جامعه متبلور شود.

قائم مقامی بعد معرفتی، عرفانی و بعد سیاسی، انقلابی و مجاهد بودن را از جمله خصیصه های یک انسان بسیجی عنوان کرد و گفت: یک انسان بسیجی در عین اینکه عارف است، به معنی دقیق کلمه انسانی سیاسی، انقلابی و مجاهد در راه خدا نیز است.

وی در ادامه سخنان خود به ارائه تعریفی از عرفان پرداخت و گفت: شخص عارف کسی است که بالفعل به تمام حاکمیت خداوند در درون خود نائل شده است و خداوند در درون او حاکمیت یافته است.

استاد حوزه و دانشگاه به تبیین حاکمیت شرعی و قهری خداوند متعال پرداخت و گفت: هدف از بعثت انبیا نیز رساندن موجودات به ولایت تشریعی بوده است.

قائم مقامی از حاکمیت تکوینی بعنوان حاکمیت موجود نام برد و گفت: این حاکمیت چه بدانیم و چه ندانیم در واقع وجود دارد و در کل موجود تابع  و تسلیم اراده خداوند است.

وی در بخش پایانی سخنان خود به تبیین هدف آفرینش انسان پرداخت و گفت: مقصد آفرینش در واقع حاکمیت تشریعی است؛ چونکه موجودات هستند و باید به ان حد از عقل برسند تا با انتخاب آگاهانه و از روی اراده حاکمیت خداوند را پذیرفته  و در جهت کسب رضای الهی گام بردارند.

قائم مقامی تصریح کرد: در این عالم انسان به محض اینکه حقیقت را پذیرفت تسلیم اوامر الهی می شود.

***

***

***

***

***

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 254
بازدید دیروز : 482
بازدید هفته : 3388
بازدید ماه : 12657
بازدید کل : 176508