نشست هم اندیشی نقش اساتید در رصد و مواجه با بحران ها و فتنه های پیش رو برگزار شد

شامگاه امروز ] سه شنبه ۱۴ اسفندماه۹۷ [ به همت معاونت آموزشی و پژوهشی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل نشست هم اندیشی نقش اساتید در رصد و مواجه با بحران های پیش رو باحضور اساتید گروه معارف اسلامی در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان اردبیل برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل در ابتدای این نشست با بیان اینکه دانشگاه مرکز تعلیم و تربیت است، به آداب حضور در دانشگاه تاکید کرد و افزود: اساتید دانشگاه بخصوص اساتید گروه معارف اسلامی نقش بسزایی در تعلیم و تربیت دانشجویان دارند.

وی تصریح کرد: اگر اساتید لحظه ای غفلت کرده و کاری را پیش نبرند، بدانند دشمنان اسلام به سرعت با فعالیت در بیش از ۱۷۰ شبکه ماهواره ای فارسی زبان و فضای مجازی ذهن جوانان را پراز شبهه های خطرناک خواهد نمود.

حجت الاسلام حسنی با اشاره به ظرفیت گسترده حضور دانشجویان در دانشگاههای استان اردبیل، مسئولیت دانشگاهیان را نسبت به فراهم نمودن اقدامات لازم برای گام دوم انقلاب اسلامی خطیر عنوان کرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی دقیق و بجا باید مسبب حل شبهات ذهن جوانان شد و آنها را نسبت به امر ولی فقیه آگاه نمود تا بتوانند در فضای غبار آلود فتنه ها حق را از باطل تشخیص داده و دین خود را حفظ کنند.

دکتر مرتضی ابراهیمی معاون آموزشی و پژوهشی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها و رئیس سازمان بسیج اساتید استان اردبیل نیز در این نشست گفت: نسبت به آرمانهای انقلاب اسلامی از وضعیت موجود گلایه مندیم واین زمانی حل خواهد شد که فلسفۀ جهان بینی عمیق اسلامی دانشگاهیان اصلاح شود.

وی تاکید کرد: کسی که مدعی کارفرهنگی و انقلابی است نمی تواند انتظار داشته باشد که همه از او راضی خواهد بود، لذا زمانی حرکت موثر است که دشمنان اسلام نگاه مثبتی به حرکت او نداشته باشند.

گفتنی است این نشست به سه کارگروه مبانی نظری اسلامی، مبانی اخلاق و متون تفسیری و تاریخ انقلاب اسلامی تقسیم شده و اساتید به بحث، بررسی و ارائه راهکار در خصوص آسیب های موجود و بحران های پیش رو پرداختند.

انتهای پیام///

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 25
بازدید دیروز : 70
بازدید هفته : 391
بازدید ماه : 4938
بازدید کل : 150401