همایش دانشجویان و دانشگاهیان منتظر در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان به مناسبت سالگرد آغاز ولایت و امامت حضرت ولی عصر(عج) همایش دانشجویان و دانشگاهیان منتظر در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی در این همایش با بیان اینکه دین هیچ پیامبری جز به ولایت ماندگار نبوده است، افزود: امروز زمان، زمان پژوهش است و پس از شروع غیبت کبری، جامعه بشری به بلوغ و رشد رسید.

حجت الاسلام و المسلمین سیف اله مدبّر با طرح این پرسش که پس از حضرت ابراهیم (ع) باید ۱۲ امام به امامت برسد تا رسالت او کامل شود؟ تصریح کرد: دانشجویان و پژوهشگران دانشگاهی در این مورد که چرا تعداد ائمه ۱۲ نفر است، تحقیق و پژوهش کنند و آن را به صورت مقاله علمی ارائه دهند.

وی تأکید کرد: کانون مهدویت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در زمینه حضرت ولی عصر(عج) نشست هایی با حضور اساتید و دانشجویان برگزار کند تا شبهات بررسی و برطرف شود.

حجت الاسلام و المسلمین مدبّر در بخش دیگر سخنان خود به اهمیت و آثار تلاوت روزانه قرآن کریم اشاره کرد و افزود: در روایات و احادیث بر تلاوت ترتیل قرآن کریم بسیار تأکید شده است. بنابراین تعقل، تفکر و تدبر در آیات قرآن سه اصل مهم در تلاوت این کتاب آسمانی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه تعقل به معنای ایجاد ارتباط منطقی بین لفظ و معنا است، اضافه کرد: تفکر به معنای درک علل و منظور از تدبر توجه به آنچه ماورای آیات الهی است، می باشد.

mahdaviyat-1mahdaviyat-3

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 30
بازدید دیروز : 32
بازدید هفته : 504
بازدید ماه : 2002
بازدید کل : 152571