ویژه برنامه گرامیداشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و مقام استاد در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

قبل از ظهر امروز ویژه برنامه گرامیداشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و مقام استاد در محل سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی با حضور اساتید و مسئولین دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در ابتدای این مراسم ضمن گرامیداشت مقام استادی و روز معلم، استاد را متفکر جامعه دانست و گفت: اساتید کسانی هستند که با اندیشۀ خود باعث حرکت آدمی به سوی تکامل می شوند.

وی با بیان اینکه سال جاری سال با اهمیتی است، به چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه محقق اردبیلی اشاره کرد و تصریح کرد: دانشگاه محقق اردبیلی همزاد انقلاب اسلامی است و سال تاسیس آن همزمان با سال ۱۳۵۷ بوده است.

ایشان تاکید کرد: در آینده ای نزدیک مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل نیز در این مراسم ضمن تبریک روز معلم و مقام استادی، فرارسیدن سالروز لادت حضرت ولیعصر(عج) را تبریک گفت و به تشریح اهمیت استاد و مقام او پرداخت.

ایشان با بیان اینکه بالاتر از مقام معلمی مقامی وجود ندارد، تصریح کرد: اهمیت مقام استادی و معلمی به قدری است که خداوند متعال خود را در قرآن کریم به عنوان اولین معلم عالم و حضرت آدم(ع) معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه خداوند متعال با تکمیل نعمت ولایت برای انسان ها منت گذاشت، اظهار داشت: نعمت ولایت بالاترین نعمت از سوی خداوند باری تعالی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیل با بیان اینکه خداوند متعال تذکیه را قبل از تعلیم در قرآن تاکید کرده است، گفت: نتیجۀ عملکرد ما در خصوص عمل به وظیفه والای استادی، در دانشجویان ظاهر می شود.

حجت الاسلام حسنی گسترش فرهنگ مهدویت را دربین دانشجویان خواستار شد تشریح کرد: عشق به امام زمان(عج) در بین جوانان موج می زند.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین زین العابدین سعادتی استاد حوزه و دانشگاه به تبیین وظائف استادی پرداخت و بخش های مختلف وظائف استادی مورد بحث و بررسی قرار داد.

گفتنی است در بخش پایانی این مراسم از مدیران برتر دانشگاه محقق اردبیلی و حجت الاسلام والمسلمین سعادتی تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام///

***

***

***

***

***

***

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 29
بازدید دیروز : 32
بازدید هفته : 503
بازدید ماه : 2001
بازدید کل : 152570