پیام تبریک حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالله حسنی بمناسبت عید سعید قربان

بسم الله الرحمن الرحیم

عید قربان، عید عاشقی، عید از خود گذشتی و عید پایداری است. قربان تجلی عشق بنده به خداست؛ عید رهایی از هرگونه تعلقات وپیرایه های دنیوی است؛ در یک کلام “رهایی از آنچه غیر خدایی است”.

این فلسفه الهی را میتوان به خوبی در مناسک حج یافت آنجا که انسان در عرفات به شناخت می رسد و در مشعر به شعور الهی و در منا، رهایی از تعلقات دنیوی ورسیدن به عشق و قرب الهی را آرزو می کند و از شیطان برائت می جوید.

آنان که به عروه الوثقی چنگ می زنند، سعادتمندان حقیقی این دنیا و آخرتند که خویشتن را به جمع اولی الابصار رسانده و روح خویش را حج گذار خانه‌ خدا می کنند.

در عید قربان؛ یک قدردانى بزرگ الهى نهفته است در واقع قربان روزی است که حضرت حق از پیامبر برگزیده‌ى خود “ابراهیم علیه السلام” میخواهد بالاتر از ایثارجان، فرزند و پاره تنش را در راه پروردگار، قربانی کند؛ و این هنگام است که روح خدا در حیات پر شکوه انسان متبلور است.

هنگامی که برای اجابت فرمان الهی فرزند برای قربانی به آستان دوست اهدا می شود، این عالی ترین شور و نشانه بلندی بیکران ایمان و خضوع و خشوع پیامبران عظیم شان حضرت ابراهیم و اسماعیل “علیهم السلام” در مقابل معیشت باری تعالی است.

تسلیم بودن در مقابل فرامین پروردگار از زمان حضرت آدم تا حضرت خاتم و فرزندان و نوادگان ایشان قطعا مانند چراغ ‌راهی می ماند که بندگان بدانند در مقابل معبود هرکه هستیم و هر چه هستیم برای بندگی معبود خود باید به اولیاء الهی تاسی کنیم، همانگونه که حضرت اباعبدالحسین علیه السلام در واقعه‌ی عاشورا در مقابل امتحان الهی تمام‌ هستی خود را تقدیم کرد تا آیندگان توشه ای را از این آزمون الهی کسب نمایند.

اینک بر خود لازم می دانم در ایام پربرکت ماه ذیحجه الحرام، عید سعید قربان، عید رهیدگی از اسارت نفس، عید برآمدن انسانی نو از خویشتن را بر تمامی دانشگاهیان عزیز تبریک و تهنیت عرض نمایم.

با امید به اینکه تحت عنایات خاصه حضرت ولی عصر “ارواحنا فداه” هم‌نوا با منادیان حق در عید سعید قربان خشوع و بندگی را نصب العین خود سازیم و در راستای سرفرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی در پرتو رهنمودهای مقام معظم رهبری در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی گام برداریم.

و من الله توفیق

0 دیدگاه در ”پیام تبریک حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالله حسنی بمناسبت عید سعید قربان“

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 176
بازدید دیروز : 276
بازدید هفته : 2350
بازدید ماه : 5648
بازدید کل : 131029