پیام تبریک رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیلی بمناسبت آغاز سالتحصیلی جدید

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبداله حسنی: شادابی علمی و توسعۀ کمّی و کیفی دانشگاه های کشور در پرتو انقلاب اسلامی بیانگر آن است که دانشگاه درختی ریشه دار در متن هویت فرهنگ و تاریخ جامعۀ اسلامی ماست.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
« ن و القلم و مایسطرون »

قسم به قلم و آنچه می نویسد و سپاس صاحب آنرا که به بشر قدرت تفکر و اندیشه عنایت فرمود و زمینه پیشرفت و تعالی او را فراهم نمود.

بار دیگر فصلی از راه رسید و صحیفه نورانی دانش با انگشت تکاپو و تلاش دانشجویان و صاحبان کسب علم و کمال ورق خورد و ملائک بال خود را برای حضور آنان گسترانیده و توفیق خدمت را به تنی از بندگان خود عنایت فرموده است.

شادابی علمی و توسعۀ کمّی و کیفی دانشگاه های کشور در پرتو انقلاب اسلامی بیانگر آن است که دانشگاه درختی ریشه دار در متن هویت فرهنگ و تاریخ جامعۀ اسلامی ماست.

حرکت های اسلامی در درون دانشگاه های ما همواره از سرزنده ترین و شاداب ترین فعالیت های اجتماعی بوده و فضای آزاد دانشگاه ها برای همیشه مرهون خون پاک شهیدان و مخصوصاً شهیدان دانشگاهی است.

دیروز، دشمن بصورت آشکار و امروز دشمن بصورت پنهان و آشکارا علیه کشور ایران فعالیت می کند؛ اما نه دیروز، نه امروز و نه فردا ها هیچ دشمن آشکار و پنهانی نتوانسته و نخواهد توانست آسیبی به نظام و مملکت مان برساند تا آن هنگامی که هوشیار باشیم.

انقلاب و جنگ هر دو دریایی از ایمان، ایثار، حماسه و بزرگواری انسانی است. دریایی که هر قطره اش به نوبت خود دریاست .

به راستی! کدام قلم می تواند آنچه را که در ایران اسلامی اتفاق افتاده را چنان بنویسد که فردا فرزندان ما بتوانند نقش و تصویری از کار بزرگ پدران و مادران خویش داشته باشند. آری آن قلم همان قلمی است که خداوند به آن و سطر سطر نوشته های آن سوگند یاد می کند. آری قلم امروز در دستان توانمند شما جوانان است که با خط زیبای خود خاک پاک میهنمان را آباد سازید.

از اساتید گرانقدر انتظار می رود نسبت به تعلیم وتذکیه دانشجویان، ودانش افزایی وآگاهی دهی وتربیت نسل جدید  با آموزه های دینی تمام همت خویش را بکارگرفته ونسلی در شان انقلاب اسلامی تربیت نمایند.
ضمن عرض تبریک هفته دفاع مقدس درود و سلام و صلوات میفرستیم  به روح همه جان نثاران عرصه دفاع، شهدای گرانقدر و  آغاز سالتحصیلی دانشگاه را به جامعه دانشگاهی و دانشجویان عزیز، به ویژه دانشجویان جدید الورود که برای نخستین بار به محیط پاک دانشگاه گام نهاده اند صمیمانه تبریک عرض مینمایم .
امید است به فضل الهی و تحت توجهات خاصه حضرت ولی عصر « عجل الله تعالی فرجه الشریف» در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، در طول سال تحصیلی جدید در جهت تهذیب نفس، علم اندوزی و ورزش موفق و موید باشید و سرباز و خدمتگزار شایسته ای برای ایران عزیز اسلامی باشید.

و من ا… التوفیق

عیداله حسنی

۲۹/ شهریور ماه /۱۳۹۶

 

اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز : 6
بازدید دیروز : 61
بازدید هفته : 372
بازدید ماه : 1330
بازدید کل : 145400